Pogledaj jedan post
Old 21.06.2017., 13:59   #52
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Da, recimo, kad bi barem neki ispit postojao... I možda neke dozvole...
Možda da ima ta priča teoretski i praktični dio, možda i neke definirane satove vožnje...
I super bi bilo da puno košta...



Vozi sam svoju ženu, što puštaš da ti je stranci vozaju



-Stipe


Stipe, da li je ovo ozbiljna rasprava, ili zajebancija? Ono, čisto da znam kako se postaviti.

A ovaj prijedlog u vezi žene ti je čak i degutantan, po mojem mišljenju. Kaj bi sad svi bračni parovi morali posjedovati automobile, samo zato kaj preko Ubera i serijski silovatelji mogu postati auto-prijevoznici?

Btw, nisam u braku, to sa ženom je bilo primjera radi.

Nisam rekao da treba puno koštati, nego da bi nekakva elementarna selekcija ipak trebala postojati. Ne zato da se ograniči broj pružatelja usluga, nego zato da se pokušaju zaštititi korisnici, barem koliko je moguće.




Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Želiš reći da taksisti sa koncesijom imaju potvrdu da dobro voze (neku drugu osim vozačke dozvole), da moraju imati potvrdu o nekažnjavanja i potvrdu da nisu serijski silovatelji ili ubojice

Da ne istražuješ - ne moraju.

Sigurnosni rizik ti je isti, kome god sjeo u auto, a obzirom na to kako mnogi taksisti voze (osobno iskustvo), ne vidim tu nikakve prednosti za njih
Mislim da na ispitu za taksiste postoji i provjera kako voze. Ako se dobro sjećam, ispitivač sjedi s njima u vozilu, zada im rutu, i onda procjenjuje kvalitetu njihove vožnje i snalaženje po gradu.

Da li moraju imati i potvrdu o nekažnjavanju, to zbilja ne znam. Ali ako ne moraju, smatram to propustom u propisima koji su trenutno na snazi.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom