Pogledaj jedan post
Old 26.01.2004., 22:32   #7
Quote:
zadnja kaže:
ma neću ja još dugo skupit lovu za prave stvari kao što predlažeš...
nego...imala sam na umu kupiti digitalac olympusov c-5000 ili 5050 ili 5060....
kaj misliš o njima?

p.s.
hvala na savjetu..
Čuj... 5060 je stvarno oke aparat, kvalitetan i sa jako puno opcija, ALI definitivno nije jeftin i definitivno ćeš biti razočarana rukovanjem (Preciznije okidanjem. Mislim na onu sporost i zastajkivanje digitalaca kad misliš okinuti i koje nema kod aparata na koji si navikla) i npr. ležanjem u ruci (vertikalne fotke kod malo svijetla zaboravi), a tu je i još uvijek jednostavno premaleno optičko tražilo.

Moja frendica je baš u subotu zamjenila taj famozni 5060 za 300D i od tada ne skida osmjeh s lica. Lagano je veći od 500N i famozno leži u ruci. Fokusiranje i okidanje je jednako kao na pro 35mm SLR-u. Optičko tražilo fantastično.... Displej se koristi samo za pregledavanje fotki i surfanje po izbornicima...

E da...
Platila ga je 6000 kuna sa malim objektivom (istina, dobila je popust). Tebi taj objektiv niti ne treba, jer ti ovaj 28-80 može sasvim solidno poslužiti (na 300D će postati ekvivalent objektivu 50-125).

Rezime...
Ako već misliš potrošiti ozbiljan novac za kupovinu 5060... možda bi ti se isplatilo potruditi se malo i kupiti za isti novac samo tijelo 300D. Ja mislim da bi to bio bolji posao....
Nexus is offline