Pogledaj jedan post
Old 29.12.2010., 22:15   #18
Quote:
Ana M. kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Ja imam svinjicu. Zove se Fred. Dugo mi je trebalo da saznam gdi ga mogu kupiti i opće informacije o njima. Freda sam nabavila u Slatini, pored Virovitice. Tad je bil star 1 mjesec. Preslatki. Savjetuj svima da prije preuzimanja svinje dobro pregledaju svinjicu. Velika sam obožavateljica svih životinja i s velikim duhom sam kupila Freda no nisam obraćala pažnju na to je li kastriran. Zapravo,opće mi to nije bilo na pameti. S vremenom, nakon mjesec-dva i s razgovoima s drugim ljudima koji ih također imaju sam skužila da je kastriran i to me jako pogodilo. Gospođa koja mi ga prodala zatajila je kastraciju. Ne samo da sam bila izvan sebe jer to smatram ne humano i vrlo stresno za bilo koje živo biće, nego postoji velika mogućnost da postanu agresivni. (Ko i s pesima. ak se kastriraju dok su mali,postanu agresivni a ak se kastriraju dok budu stariji promjene se vide u težini-debljaju se). Fred sad ima 9 mjeseci i trudim se čim više vremena provodit s njim pa se ta navodna agresivnost izazvana kastracijom ne vidi tolko kak sam mislila da se bude.

Svinje mogu dostignut inteligenciju djeteta od 4 godine i Fredač napreduje zna se okrenut oko svoje osi, zna se provlačiti između mojih koraka, zna sesti, i zna da nesme jesti cvijeće
Znal je i odžniravati tenisice al je bilo zmazanih cipela pa je to zaboravil i isto tak mu više ne pali njegovo dolaženje u krilo ljudima

Ak imate želju, pošaljem vam slikice.

Ko got ima volju da nabavi koje vijetnamsko prase nek osigura dosta mjesta na dvorištu (ili kući) i toplu sobu (moj ima svoju posebno vani i jaaaaako puno slame da ga grije) te puno društva da se ne osjeća sam jer je to ipak topla životinja željna samo pažnje i hrane. puno hrane.
Netko ti je ispričao besmislice
Kastriranjem mužjaci NE postaju agresivni, osobito ako se kastriraju prije "puberteta" nego je upravo suprotno. A time su se ljudi i osigurali da ti nećeš početi štancati svinjice i "uzimati" im zaradu.
Što se tiče samog postupka, radi se bez anestezije, ali je postupak poprilično brz (prije je gotov i manje boli nego neki ambulantni invazivni zahvati koji se rade na ljudima također bez anestezije).
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom