Pogledaj jedan post
Old 25.02.2007., 14:15   #9
Quote:
vragolast kaže: Pogledaj post
Sto se tiče razmnožavanja reznicom... ovisno o vrsti se uzima duzina grancice i mjesto na kojem se reze...

Stavljanjem u vodu postiže se to da biljka pusta korijenje to se radilo prije dk nije bilo hormona za užiljavanje ali sada kada ih ima i nisu skupi upotrebljavamo njih.

Jednostavno odreze se u pravilu čisti rez sa škarama i umoči u hormon i stavi u zemlju i da je na toplome mijestu.

A što se tiše stavljanja "nešto" u vodu da se primi... to su hormoni u tabletama koji se rastope u vodi i dobije se isto kao i sa hormonima u prahu... iako ja preferiram prah...
nemam osobito iskustvo s prahom! čak imam osjećaj da mi ne pomaže ništa.Probao sam s više desetaka raznih hormonalnih pripravaka razlčitih proizvodjača pa nisam zaklučio nita pozitivno. U specijaliziranim rasadnjacima koriste neto skupo u tekućini koja se razvodnjava s vodom u odredjenim omjerima a do istog eliksira nisam uspio doći.
na reznice dižem bogumile kamelije jasmine ma sve cvjetne grmove osim rodondedrona i to samo za prijatelje i da ne bacim sav orezani materijal. juče sam doslovno samo nabo 200-tinjak bogumila u dvije drvene kašete 30x10 dubine samo 5 cm treseta,jako gusto, s istih počupao sve listiće i rezao ih 1cm ispod pupa, a ostavio 2 slobodna iznad zemlje. takvi kontejneri će mi biti uvjek vlažni i nadam se daću dobiti oko 50-70 novih biljčica tj oko 30-40% će se primiti.iste sam nekad djelio na one koje sam tretirao hormonom i one koje ne, pa kažem da nsam primjetio nikakav napredak. što je stablo tvrdje zbijenije drvenastije strukture teže se prima naprimjer božikovina mi se nikad nije primila, rodondedrone nisam ni pokušavao rezničit a grebenice rodondedrona mi nikad nisu pustile korjen. kamelije 5% al na masu ubodenih se isplati jel.
mada mislim da bi kompliciraniji načini dali sto postotne rezultate al se ne isplate ni vremena ni truda.
topala is offline  
Odgovori s citatom