Pogledaj jedan post
Old 24.09.2006., 17:46   #14
Quote:
cici mici kaže:
kardinalni kvadrat znači - nestrpljiva ?
Da je bar tako…jednostavno.

Veliki križ, kao što se vidi iz naziva, razapinje četiri planeta, a time i četiri životna područja. Dakle, 1/3 natalne karte. Zbog toga je veliki križ zasigurno dominantna stvar u natalnoj karti, najvažnija nakon znaka, podznaka i lune.

Križ drži čovjeka u pat poziciji, razapetog i zaglavljenog između energija koje čine planete u njemu.
Kaže se da je veliki križ teška konfiguracija za prosječnog čovjeka. To je zbog toga što sadrži ogromne količine akumulirane energije i potreban je svjesni napor da se ona odblokira. Energije paralizirane u velikom križu su od suštinske važnosti za osobu, njena životna lekcija, tako da ih se ne može ignorirati.

Svaki kvadrat bez obzira na kvalitetu, ima svrhu naučiti osobu samodisciplini, istrajnosti i umjerenosti.
Ako to osobi uspije onda je sposobna za velike ciljeve…pokreće velike stvari.
Dobra vijest je to što je kardinalni križ najlakši od tri moguća.

Osoba s kardinalnim križem želi ispoljiti i ispucati hrabrost, osobnu energiju, krenuti u akciju…po svaku cijenu, a cijelo vrijeme je u tome blokirana.
Kardinalni križ pokazuje sklonost osobe jednosmjernosti, nedostatku takta i senzibiliteta za druge, pretjeranoj inicijativi, agresivnosti, dominaciji….sve na silu. Tako da se i potroši…. definitivno prije cilja.

Važno je pogledati koji kvadrat ili opozicija imaju najmanji orbis u velikom križu, jer je to točka najvećeg pritiska u njemu.
Ako sam dobro prebrojala, njen križ povezuje Sunce, Mjesec, Mars i Saturn+Neptun. Pet planeta, što znači čak i jedan planet više od standardnog križa. Moram napisati, ovakva kombinacija je vrlo opasna po zdravlje.

Dakle, veliki križ je najteža konfiguracija u natalnoj karti, teško je osobi, u ovom slučaju…bogme i njenoj okolini.
Quote:
stavit ću sve to na vagu let the klackanje begins
Pametno.
Quote:
ionako sam mislio (barem) samo na prijateljstvo. fali mi plutonskih prijateljica.
Eeh, onda si se na krivu namjerio.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom