Pogledaj jedan post
Old 25.01.2009., 21:55   #5
Eke ! Ina na namo herea. Lau ina gini. Malo motua.

Zar ste ondje daleko odmaknuli ?! Zar itko mozhe s tim jezikom njekamo odmaknuti ??!! Znash, bje to sada davno kadano sam se prvics susrjela s ovom ocsajnom inacsicom englezshtine u Port Moresbyju. Prvo su me bola ushesa, a potom toga mi se je spletal i jezik. Tako to biva kadano priglupí Englez rukami i nogami ucsi domorodce englezshtinu, a oni sâmi moraju stvarati/povezivati uzporednice s vlastitim jezicsskim zaledhem. Pisin je nastal mieshanjem oklieshtene englezshtine s hiri motuom, docsim je potomnjí izravní izdanak motua. I ne bih se slozhila da je Papua "izvorishte" jezikov, prije che biti "stjecishte" i utjecishte mnogobrojnih ter mnogovrstnih jezikov. Formoza (danashnjí Tajvan) jest izvorishte. Indonezijske vlasti svednevno csine svinjariju na svojoj strani Papue , nu svemu uzprkos Papua kakono jedna cjelina ima prjeko 1000 jezikov. Za razliku od Papue u Brazilu i danas zhivi do 40 neiztrazhenih narodov izvan civilizacije 21. st. - tar njim bolje - i tako prjedstavlja zemlju s najvechim brojem neiztrazhenih jezikov na svietu. Na mahutamu ai vadivadi e maimu. Ba mahuta.

EDIT (dopuna): Izprika zaradi neznatnoga izskakanja/odstupanja od teme.

Zadnje uređivanje Sovann Maccha : 25.01.2009. at 22:02.
Sovann Maccha is offline  
Odgovori s citatom