Tema: Zbirna tema Nudizam
Pogledaj jedan post
Old 31.08.2017., 11:27   #2283
Quote:
wildboy kaže: Pogledaj post
Općenito su mladi nudisti vrlo rijetki. Barem što se tiće nas Hrvata. Kod Nijemaca i drugih situacija je puno drugačija. Iako neznam koliko jer sam i po nekim forumima čitao da postoji "problem" obučene djece u FKK kampovima.
Po tom pitanju treba imati tolerancije. Ne mislim da se radi o globalnom trendu promjene, nego o fazi u razvoju. To viđam i sad a viđala sam i prije.
Sjećam se da smo i sestra i ja prolazile kroz tu fazu negdje u pubertetu. Počnu ti rasti dlačice i grudi, osjećaš promjenu na koju se tek moraš priviknuti, i pokrivanje je prirodna reakcija. U to doba sam čak i bila sklona nositi širu odjeću i više se pokrivati, jer mi se bilo čudno nositi s time da muškarci gledaju u mene s nekim drugim interesom nego ranije, bilo mi je nelagodno i plašilo me. Negdje sa 14 sam se počela opet kupati bez grudnjaka, a sa 15 FKK, vlastitom odlukom.

Ne mislim da ikoga treba prisiljavati na golotinju, to treba biti sloboda izbora.

Quote:
wildboy kaže: Pogledaj post
Neznam u koju dobnu kategoriju spada članica Brijana, ali i ja sam mladi nudist. Bio sam po plažama i tamo se može naći ponekad mladih nudista, ali zapravo to je jako mali broj.
"Zlatnu sredinu", s tim da muž i ja i dalje upražnjavamo aktivnosti koje su u HR (ali ne i u svijetu) uglavnom "rezervirane" za mlađe, tako da imam prijatelje u raznim dobnim skupinama. Počela sam s nudizmom još u doba socijalizma, i imala prilike svjedočiti transformaciji Hrvatske po tom pitanju od 90ih nadalje, kao i upoznati nudiste i ne-nudiste širom svijeta.

Osobno najviše volim miješane plaže na kojima svatko može biti gol ili odjeven kako želi. No u praksi sam samo u Njemačkoj doživjela da takve plaže funkcioniraju kako bi trebale, a to je sinergija raznih ukusa i totalna sloboda, neopterećenost i tolerancija. Konkretnije, u Berlinu i bivšem DDR-u, Bavarska je već konzervativnija. Na Mediteranu getoizacija nudista (u kampove i fizičke odvojene FKK plaže) ispada kao bolja varijanta, jer je na miješanim plažama teško spriječiti prisustvo tekstilaca koji nikad nisu vidjeli golo tijelo i koji dolaze buljiti.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom