Pogledaj jedan post
Old 20.10.2007., 22:00   #221
Quote:
abuxl kaže: Pogledaj post
posto vidim dase situacija u tvom stomaku razigrava obzirom na nove nalaze eto da i ja dam nekakav komentar
Vecina bolova pocinje u predelu epigastrijuma bez obzira na uzrok bolova. to se definise kaonespecificni bol tv. celijacni bol .
on moze poceti kao gastroenteritis obican i tako se nastaviti nishodno ka debelom crevu narocito ako si neki nervozan tip osobe.
tj bol migrira u ICR tzv ileocekalni prostor gde je i "slepic"tzv apendiks
za apendiks je ipak najvazniji klinicki nalaz i ponekad bolovi mogu biti samo bockanje jer postoji fekolit u apendiksu jer tada nema upale. 50% slucajeva pocinje migriranjem bolA u ICR a 50% pocinje odmah dole u ICR,
tako da tu ponekad nije jasna situacija , da li je apendicitis u pitanju ili nesto drugo,obzirom da si musko jajnik-cista ti sigurno nije pukla.
moguce da jedes negde na nekom kiosku na divljaka pa si pored pljeskavice dobio i bonus salmonelicu.
ako imas bolove nocu koji te bude negde od ponoci do 2 h izjutra moze se lako desiti da imas nekakav ulkus, gastropatiju ili cak pankreatitis.(ovo vidi ako imas zute pege ispod ociju). Tada se bolovi mogu spustiti nize kao i zbog razvoja transudata koji obicno silaziporedcreva parakolicno desno krozz tzv parakolicni jarak kao reakcija creva na patnju.vidi dali imas bolove na prazan stomak , ili kad jedes. naravno bilo bi dobro da sa nekim ozbiljno popricas o svom problemu da ne ispadnes hipohondar.
polipi žk., hm mene da pitas ja bih ti odmah predlozio operativni tretman.
nadam se da moj haotican odgovorna tvoj delimican opis bolova mALO ublažava doživljaj realnosti i pokazuje blži uzrok bolova.
osnovni znaci za apendiks hm nisu ni leukociti ni temperatura,, tj. mtad je vec ocigledno elem kad stavis ruku na mesto gde bi treebalo da je apendiks pa otpustis naglo ruku tad zaboli uffff , mada nije bas sve tako jednostavno, npr.
neki hirurg Voskresensky je davno nekad smislio da ako povuces sa leve strane kosulju pacijenta i on dobije bolan grc teba ga operisati od apendicitisa hmmm medicina je skup varijacija koje ni ti ne mozes sam sve opisati cak i a hoces ali mozes pitati rodbinu i roditelje kako je njih boleo apendiks i da li su ga operisali pozdrav
p.s. naravno kolon iritabile sa levestrane i to je mzdatvoj uzrok bolova ali najpre popricaj sa nekim ako bas ne verujes..
Prvo, pokusaj pomoci laiku a da ne spominjes ileum cekum i parakolicni put. Kod upale crvuljka istina je da nema ni jedan siguran znak ali jos veca je istina da vise takvih znakova daju sigurnu indikaciju za op tretman.

Ulazi covjek i vuce za sobom desnu nogu, palpacijski postoje svi znakovi akutne upale crvuljka (Grassman, Blumberg, Horn, znak mišića opturatora, znak mišića psoasa.....), subfebrilna temperatura, mucnina ili povracanje, poviseni leukociti
Pitanje: Jel bi ga operirao i kolika je mogucnost da pogrijesis?
drmed is offline  
Odgovori s citatom