Pogledaj jedan post
Old 04.02.2012., 20:13   #578
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Trenutno imam samo obvezno zdrastveno jer ne placam HZZO-u dopunsko. Dopunskom sam imala kao student ali sad kako radim ne. Radje bi uzela neko konkretnije dopunsko ili dopunsko i dodatno od Croatie ili neke druge kuce pa da mi to ukljucuje i neke specijalisticke preglede. Konkretno na webu Croatie se pod suradnima spominju ustanove u koje inace idem privatno. Problem je sta ne znam od kud bi krenula proucavat?! Na webu Croatie sam se izgubila izmedju dopunskog i dodatnog vec u startu
Moze li se uzet dodatno bez dopunskog ili to nije moguce? Ako uzmem neku opciju kod Croatia koja obuhvaca spec preglede i recimo ginekoloski 1x godisnje jel to onda znaci da u privatnu ustanovu koja ima s njima ugovor (a u kojoj inace idem i platim) s tim osiguranjem mogu ic i ne platit nista? Znam da je nemoguce da mi netko tu objasni sve to skupa ali vas molim da me uputite od kud da krenem s proucavanjem

Inace zaposlena sam s placom od cca 4.000,00 kuna, 25-30 godina starosti.
Obavezno hzzo-a imamo svi i nitko nas ne pita hoćemo li to ili nećemo.
Sva druga osiguranja su dobrovoljna. Kod hzzo-a je to dopunsko osiguranje.
Croatia ima dodatno osiguranje (norma, selekta i ne znam kak se još zovu) uz koje se može doplaćivati i još neki program, npr.stomatološki, kardiopaket, dopunsko osiguranje, antistres i dr. Dodatno osiguranje daje jedan osnovni sistematski godišnje + nešto za žene, odnosno za muškarce.
Postoji i dopunsko osiguranje kao samostalni program, znači ne moraš ugovoriti dodatno osiguranje, ali je popis suradnih ustanova manji. Možda ona na koju ti ciljaš i nije na popisu kod samostalnog dopunskog nego samo kod dodatnog osiguranja.
Ono u čemu vidim kvaku je sljedeće. Kad imaš ugovoreno dodatno osiguranje, tada ti preglede, tj. termine dogovara croatia asistance, a ne ti sama. Ne znam utječe li na brzinu termina to što ideš preko dodatnog/dopunskog, tj. to što ne dolaziš nešto iskeširati.
Ja sam lani imala uputnice za neke pretrage, koje ne bih trebala platiti jer sam imala dopunsko. Ali kad sam se htjela naručiti npr. u Medikolu, čim su čuli "uputnica" odnosno "preko socijalnog" što je zapravo dopunsko hzzo-a, termin je bio za 2 mjeseca, a kad su čuli "keš" termin je bio za 3 dana.
Dakle, pitanje je da li ustanove poput Medikola ili npr. Vili (koja i tak prima isključivo keš) rade razliku u odnosu na to kod koga imaš dopunsko (npr. hzzo ili Croatijino dopunsko) i da li uopće koristiš dopunsko ili plaćaš sama na licu mjesta.
anita is offline  
Odgovori s citatom