Pogledaj jedan post
Old 21.01.2014., 20:01   #38
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ne mogu objasniti konkretne biokemijske mehanizme, nije mi struka. Znam samo ono sto sam o tome citao, a sto je i bat rekao - da je djelotvornost ogranicena na primarni tumor, ne rjesava ga bas samo tako u potpunosti te ne djeluje na metastaze. Tesko da bi se onda njega moglo nazvati lijekom, a ne zaljecivanjem i time razlikovati od kemoterapije sa time da je upitna djelotvornost necega sto ne djeluje na metastaze posto se vjerojatno vecina tumora uhvacenih u fazi prije metastaziranja moze sa relativno visokom uspjesnoscu ionako lijeciti. No to samo pretpostavljam, ne znam.

Na osnovu cega tvrdis da se brze siri nakon zahvata? Posebno ako se radi o tim ranim fazama? Ima li neko istrazivanje koje to potvrdjuje ili stvaras korelaciju izmedju ljecenja i brzeg razvoja tumora koja moze biti jednostavno prirodom same bolesti i neovisno o zahvatima?
Koliko znam, kemoterapija je kod metastaza više-manje nemoćna. Pa ipak to zovu lijekom. Bilo je već istraživanja, da rak raste brže nakon operacije. Zbog angiogeneze i nekih drugih razloga. O tome je već i Bat pisao. Ne bih se čudio da je preživljavanje duže bez kemoterapije nego s njom.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom