Tema: Poljska
Pogledaj jedan post
Old 20.03.2007., 13:39   #8
Varšava

Evo da kažem i ja nešto. Bio sam i u Warszavi i u Krakovu. Prošle god. kad sam bio n svjetskom prvenstvu u nogometu spavali smo u Warszavi i putovali na tekme Hrvatske jer je tako bilo znatno jeftinije.
Krakow je definitivno turističko mjesto, pun turista gužva i čini m se skuplji od Varšave. Ja bih se ipak odlučio za Varšavu zbog sljedećeg...
klima je bolja u Varšavi, manje hladno i manje kiše, u Krakowu mi je zrak drugačiji nekako lošiji kažu zbog industrije i rudnika koji su u blizini. Ako ideš koliko mi se čini na duže onda je Varšava bolja jer u središtu Poljske (koja je velika zemlja) i zgodnije je za raditi izlete...npr. do Baltičkog mora (Sopot glavno ljetovalište) ima oko 4 sata vlakom...a kad si tamo šteta je ne vidjeti Baltik (Sopot, Gdanjsk, Kolobzeg - mene podsjetilo na Opatiju, poluotok Hela- najsjevernija točka prema Švedskoj), Schechzin ili kako se već piše..na sjever do Krakowa čini mi se ima također 4 sata. na zapad prema Njemačkoj interesantan je onaj dio gdje ima puno manjinskih njemaca-Wroclaw, Lodz - najbogatiji dijelovi Poljske na cca 3 sata i manje vlakom).
Krakow ne vidjeti bila bi ogromna šteta...samo meni je Krakow ok za nekoliko dana turistički ali više, ne znam...
Varšava je ipak glavni grad, ima kozmopolitski štih kao i svi glavni gradovi a ima se i što vidjeti...stari grad je prekrasan...u najskupljim restoranima u starom gradu cijene su kao u našim prosječnim restoranima, ima turista, rijeku Wislu i hrpu događanja u kulturi, sportu i sl...također puno zelenila, parkova, jezera i sl...
I na kraju čini mi se da sam na Forumu napisao izvještaj o mom boravku u poljskoj ali ga sad ne mogu pronaći...ili možda nisam...ili ga je administrator izbrisao...više ne znam.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom