Pogledaj jedan post
Old 26.08.2008., 12:29   #13
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Istina preskočio sam to da je ispala usporedba energije sa svijesti!

Neznam baš dal je svijest samo tako vrti u glavi... što pokreće neurokemijsku reakciju? Zar mi nismo gladni ponekad radi čega? Ili žedni?... Ili nam treba kisika iz zraka? To je isto pretvorba energije...i neurokemijska reakcija dokazuje se mjerenjem živčanih impulsa...no dobro nije ni bitno nego mi neradimo bez energije koju uzimamo iz vode, sunca, zraka, hrane....

To ljepo dokazuje da je svijest opet u konačnici energija...jer ako smo mrtvi nula bodova za neurokemijsku reakciju... ako energija nemože nestati...onda nemožemo ni mi u potpunosti...možda tijelo pa čak i sjećanja, pamćenje, ali moje "ja" gdje ono odlazi...nije u zemlju već u ???

Ah kako je teško razmišljat u ove kasne sate...bolje je sutra nastavit ko ljudi...ajd laku noć odoh...
Što ju pokreće? Pokreće ju energija molekula koje je organizam sintetizirao u stanicama. A ona nam stiže iz hrane. Zamisli ih kao male mišolovke. Hrana je hrpa velikih mišolovki koje su neprikladne za uporabu. Organizam aktivira te mišolovke i pohranjenu energiju u njihovim "oprugama" koristi za sintezu malih mišolovki koje onda odlaze posvuda u tijelu.
I onda te malene dođu na membrane neurona, gdje se aktiviraju i predaju svoju energiju sićušnim molekularnim motorima koji onda pumpaju ione preko membrane i stvaraju ionsku neravnotežu (ili pomiču ravnotežnu točku, kako ti drago) između citoplazme i izvanstanične tekućine. Živčani impuls je valno širenje poremećaja te neravnoteže.
Eto, to je osnova po kojoj sve radi.

A sve skupa funkcionira zato što uzimamo hranu. Iskorištenje u pretvorbi je nisko, zato puno i grijemo, izbacujemo otpadnu toplinu. Također, izbacujemo tvar iz sebe i sve to skupa dovodi nađe tijelo u stanje turbine preko koje struji voda. To okretanje turbine je naš aktivni život. Ne bi ga bilo da nema "hrpe vode" koja preko nas stalno pada.

Svijest i pamćenje su podatci u mozgu. I kad umreš s njima se dogodi isto što i s recimo laptopom koji upravo računa i renderira nešto složeno - rastalit će se, uništiti, matrica koja vrši izračun će degradirati, podaci će nestati, njihovi nosači raspršiti.

E tu uskače vjera da će netko/nešto podatke spasiti. Sve ostalo je negiranje činjenica.
Što se tiče ovog života sada, nema dvojbe. Mi smo molekularni, biokemijski strojevi. To nije ništa loše ni blesavo ni jadno ni ružno. To je način na koji jesmo.


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Još gore: reality show (rvacki: zbiljokaz ) sa 7e9 likova.

To mora biti pakao.
Zbiljokaz? Ooooo
Ne mora biti pakao. Jesi li kad htio ući u žensku svlačionicu?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom