Pogledaj jedan post
Old 27.05.2003., 17:59   #24
Quote:
Winona1 kaže:
Gdje kupujes meso u Njemackoj ?

U supermarketu ili u pravoj mesnici ?

To ti vec daje odgovor

Ovo s kolacima si zaista pretjerala osobno sam slaba na to, pa ti mogu reci da pola tih "hrvatskih" kolaca potjece ili iz Njemacke ili iz Austrije ( Schwarzwaldica, Sacher )

Ja nikad ne koristim rajcicu iz konzerve, umak radim sama, spanjolske rajcice su zakon iako su mi i njemacke oke ( naravno za proizvode za koje treba puno sunca nema bas neke adekvatne usporedbe )

Ali njemacko i hrvatsko meso u mesnicama iste je kvalitete, ali kao sto rekoh nije iz Aldija ili Plusa.

Razlika u mlijecnim proizvodima , ma daj ( razlika postoji u toj mjeri da hrvatski svjezi sir Njemci prodaju pod Körniger Frischkäse , produkti su razliciti ali ne BEZUKUSNI )

Znam da sam uvijek obozavala ove strane pudinge i mljecne delicije.

Ja sam prije dolaska ovamo imala mogucnost piti domace mlijeko od bake, kad ga usporedim s ovim farmerovim ovdje - nema razlike.


Ma govori sto hoces, za moj pojam ili ne vidis ili jednostavno neces da priznas...


IMA RAZLIKE i TE KOJE!


MESO NIJE ISTO!
KUPUJEM GA KOD MESARA i to doslovice kod mesara, tamo gdje se kolju zivotinje! I meso nije ni malo isto...
Ovo tu je nekako zilavo, tvrdo, salame i kobasice su naspricane za aromama, ima ostataka samljevenih u neke salame!
NIJE ISTO!!!
Nije! Kad kupim dole kod nas komad mesa, prste lizem!
Sta god od njega napravila!


Rajcica iz Spanije? Ha Ha...
Ma uzgajaju ju - spricaju, na plantazama...
Neces mi reci da kod bake gdje bilo kad uberes nas paradajz da ne prija sasvim drukcije nego bilo koji tu!


ovo sto si navela:
Ovo s kolacima si zaista pretjerala osobno sam slaba na to, pa ti mogu reci da pola tih "hrvatskih" kolaca potjece ili iz Njemacke ili iz Austrije ( Schwarzwaldica, Sacher )
BOG TE MAZO! Znam i ja da je Schwarzwälder Kirsch Torte i Sacher Torte i Herren Torte njemacko, sama rijec govori!
Govorim da je kvaliteta kolaca druga!
HALLO! Ovdje kad jaje razbijes... zumanjak je narancast dok je u Hrvatskoj zut. Ovdje dodaju neke ljekove kokoskama da zumanjce bude zutije! Ne kazem ja da nema jaja iz BIO-ducana, koji to nemaju! Ali ja govorim o vecini, sta se kupuje u supermarketima kao PLUS, ALDI, LIDL, PENNY, MINI MAL itd.!
Nes mi rec da je to kvalitetno! One pakirane salame, piletina u skrinji koja se drzi pod uvjjetima da ti dode slabo. Od pileta naraste za 6 tjedana KOKOSETINA! S cim je hrane?
HALLO CURO!
Nemoj pricat ne istinu!
Znamo svi da je ovdje sto se kupuje masovno zivi SHIT!
Ja opet ponavjam da ima i kvalitetne hrane, da ju se mora platiti.
Kila sparoga kategorije I je skupa!
Tartufi, artischoke - komad 3 marke!
Prsut (parma) - 10 deka - 4 do 5 maraka!
Sir - talijanski - rikota - komadic - 10 maraka!
Ides u restoran, dobro meso i odlicno spremljeno sve - dobro vino - hajde pa plati! Ne mislim neke prosjecne restorane gdje ima Schnitzel mit Pommes, to mozes macku o rep!

AJme... kako neces da priznas?!?!?
N-i-N-a is offline  
Odgovori s citatom