Pogledaj jedan post
Old 23.01.2011., 11:17   #2
U LALIZAS MARINA d.o.o. Marina stores ducanima imas kupiti prirucnik autora Ivo Slavice a li ne znan kako se tocno zove samo pitas da ti je za ucit za polaganje za A ili B kategoriju i kosta cca 80 tak kn.
Za to sto tebi triba dovoljna ti je A ili b kategorija i za to ti nije potrebna skola i ako oni imaju program za to samo ces potrositi 1000 do 2000 kn na skolu.
Kategorija A ti je upravljanje brodicama do 30ks i kosta ti 350 kn.
Kategorija B ti je upravljnje brodicama neograniceno ks i do 30bt sto znaci da mozes npr iznajmiti jedrilicu do 15-16m i motornjak isto 15tak m bez problema i kosta ti 550kn.
Ne znan od kud si i di dolazis na litovanje ali svaka kapetenija ti ima tjedni termin za polaganje, npr u Zadru ti je polaganje svaka srida i petak u 13h cilu godinu, dodzes s 2 slike za dokument i 550 kn uplatis na salteru i onda te kapetan ispita i ako prodzes vratis se na salter i odma ti naprave dozvolu koju imas za cili zivot i nema produzivanja.
Ja jos ne znan nikoga da je pao sve je pro forma ali ako bas nista ne znas mislin da bi te bacili i nisan siguran samo san tako cuja da ti ne propada 550kn ako padnes nego samo dodzes opet na polaganje.
Preporucam ti B kategoriju i da ides sto prije jer je vec najavljivano drasticno poskupljenje polaganja i uz obavezno skolovanje kao sto je u EU.
Ovo su stvari koje bi mora znat na ispitu: citanje karte, odredzivanje kursa, odredzivanje pozicije na karti i svitla. Sve ovo je jako jednostavno i mores nauciti iz prirucnika ili ti u deset min neko ko zna more pokazati. Znam ovo sve jer iman Rent a boat i do sada sam dao 20tak instrukcija i niko nije pao, gradivo nije veliko npr ljudi su znali doc utorak popodne se nadzemo na picu molo mu pojasnim i dam mu smijernice sto i kako da uci pokazen mu rad na karti i tu vecer i sutradan ujutro uci i u 13h polozi.
Sve je jednostavno samo je stvar volje.
mareta07 is offline  
Odgovori s citatom