Pogledaj jedan post
Old 17.04.2011., 13:54   #8
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Dušo draga jesi li sigurna u ovo što pišeš? Da nebi poslije bilo "nismo znali"!

Ima i te kako veze B kategorija!!!! NE piši ono što neznaš!

Da ovo je točno s TEHNIČKE STRANE, ali da bi vukao TAKOVU kombinaciju gdje je priključno vozilo NDM > 750 kg MORA VOZAČ BITI U POSJEDU VOZAČKE DOZVOLE BE kategorije!

Da i svi koji vuku te kampine preko 750kg a imaju samo B kategoriju su U PREKŠAJU! Pravno gledano to je kao da vozi bez položenog vozačkog ispita!

Zato ne piši bedastoće!

Evo ti i izvod članka ZOSPC

Članak 217.


– B, spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A2, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500 kg i koja su dizajnirana i konstruirana za prijevoz ne više od 8 putnika, ne računajući sjedalo za vozača; motorna vozila ove kategorije mogu biti u kombinaciji s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa ne prelazi 750 kg,
– B+E, spadaju kombinacije vozila koje se sastoje od vučnog vozila B kategorije i priključnog vozila, pri čemu najveća dopuštena masa priključnog vozila ne prelazi 3.500 kg,

a i link na zakon kompletan
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html
Ooo skinuli su ti bann na Dijaspori pa mi sad možeš vratiti. Ok, s tehničke strane sam barem točno napisala, u praksi nisam od nikoga čula da ima B i E kategoriju za prikolicu veću od 750 kg NDM koju vuče osobni automobil i da je radi toga imao problema pa si mi sad dokazao da si u pravu i da po ZSPC mora imati i sad smo valjda 1:1
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom