Pogledaj jedan post
Old 17.03.2012., 21:27   #15
prije 2 mjeseca pacijentu je pocrvenila noga, pobacali su se vodeni mjehurici. isli smo kod prof. situm na kliniku za kozne i spolne bolesti, ustanovljena je upala koze, uzet komad tkiva, poslan na analizu, nalaz uredan. preporuka prof. situm; mazati mjehurice i kozu oko njih beloderm kremom, kasnije prijeci na kremu koja s eradi u ljekarni i ima manji sastojak antibiotika u sebi.

nakon primjene kreme pravljene u ljekarni, mjehuri su podivljali,otvorile se rane, obje potkoljenice postale purpurno crvene, doslo je do povisenja tjelesne temperature. zavrsili smo na hitnoj, dijagnoza infektologa je glasila; crveni vjetar. ordiniran je antibiotik; klavocin bid i citeral, uzima se vec druga doza. rane ispirati 3% hidrogenom koji s eopet ispire sa fizioloskom otopinom, previjati. to radimo 2xdnevno. crvenilo se povuklo, rane jako lagano zacjeljuju, temperature nema.

obzirom da su mi lijecnici rekli da se crveni vjetar vraca, pacijent je dijabeticar, srcani bolesnik, tlakas, pretila osoba, prisutni su problemi sa nesanicom, imamo i apneju, ( na opce cudjenje lijecnika, jucer, bez obzira na veliku dozu antibiotika probudio se i perianalni absces koji doduse nije podivljao ali napomena je-strogo na to paziti, paznja je prepustena meni jer pacijent odbija hospitalizaciju) postoji li preventiva kada je u pitanju crveni vjetar?

znam, higijena, redovito uzimanje terapije, uredno fiksanje inzulinom, daljnji nastavak primjene fizioloske i hidrogena. ovo cemo sanirati, vidim ide na bolje, ali pitam lijecnike; imam li sanse, posto vodim brigu o svim zivim terapijama i prehrani nekako sprijeciti pojavu crvenog vjetra? mozda vam se pitanje cini bedastim, no svaka nova pojava kod spomenutog pacijenta kod mene izaziva novu dozu stresa i zavrsit cu ili u vrapcu ili u debelom infarktu. kako djelovati preventivno? pacijent zivi u sterilnim uvjetima, odgovor na to pitanje od ibfektologa nisam dobila.

hvala
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom