Pogledaj jedan post
Old 26.05.2012., 17:24   #137
Quote:
wilkie kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatila da te "zabrane" zapravo znace da ce nam i dalje trebati work permit za raditi. No,nije li lakse dobiti work permit kad si unutar EU, nego kad si izvan? To je bolje za nas sa sss ili suficitarnim zanimanjima.Osim toga clanstvo omogucuje da zivis gdje hoces, znaci automatski dobijes dozvolu boravka ako dokazes da imas novaca.
Lakse ti je dobiti work permit kad si unutar EU u odnosu na nekoga tko nije. S druge strane, u EU ima dovoljno nezaposlenih da poslodavci mogu bez vecih problema popuniti svako radno mjesto sa nekime iz EU, tako da im ni mi necemo trebati jer ce naci nekog Grka, Spanjolca, Bugara za kojeg im ne treba nikakav work permit.
Druga stvar, puno ce se lakse zaposliti netko tko je vec na licu mjesta nego netko tko aplicira preko interneta iz neke skroz druge zemlje. A nitko od nas nece biti na licu mjesta, jer zasto uopce ici traziti posao u neku zemlju u kojoj znas da ne mozes zakonski raditi zbog restrikcija.
Tako da koja god zemlja uvede te restrikcije, ja ne bih racunao previse na zaposlenje u toj zemlji prije isteka istih. Osim ako je tvoje zanimanje toliko deficitarno da ne mogu naci bas nikog is EU, sto cisto sumnjam. Druga svar je ko ima dobru vezu, taj ce se vec nekako snaci.

Sto se drugog pitanja tice, da, dobijes dozvolu boravka ako mozes dokazati da imas novaca, ali ako ne grijesim to mozes vec sad. Boravisna i radna dozvola nisu jedno te isto koliko mi je poznato, sta ti vrijedi boravisna dozvola ako se ne mozes zakonski zaposliti. Osim naravno ako je rijec o nekim vecim novcima, pa ti posao nije uopce potreban, ali zasto bi takav netko uopce isao "trbuhom za kruhom"?
Silentt is offline  
Odgovori s citatom