Pogledaj jedan post
Old 01.06.2010., 21:20   #71
Quote:
Mrs.Stelium kaže: Pogledaj post
Veliko je pitanje i da li je NE mesto egzaltacije zaista u Vodoliji, to pod br. 1.
Druga stvar, ME u Devici je tako običan i prizeman, ništa ga ne podiže naročito visoko niti je u stanju da stvori nešto bolje i veće, naprosto je duviše ljudski i prizeman, što je sasvim ok, ali....

Zar planeta u egzaltaciji ne bi trebalo da da nešto mnogo bolje i uzvišenije, jer ako je egzaltirana, onda bi trebalo da je na neki način usavršena?

Za sve trenssaturnovske planete je vrlo diskutabilno gde su egzaltirane, a mislim da je tako i sa ME.
Praksa pokazuje da većina ljudi kod kojih je naročito istaknut um i intelekt, imaju upliv UR.
Šta vrede silne teorije o egzaltiranom ME u Devici kada praksa pokazuje i ide u prilog suprotnom?
Evo, npr. Vega 21, vladar 3 p. ( lični um, SO u Vodoliji...) nju sam uzela za primer, jer sam joj gledala kartu, iako tvrdi da je ME egzaltiran u Devici.

Uopšte, kod većine ljudi zainteresovanih za više od znanja, oni kod kojih je naročito istaknut intelekt, UR ima jakog uticaja.
Praksa je osnova svega, a ne teorija.
NE je najvjerojatnije 90% da je egzaltiran i Vodenjaku jer je on najbliže onom apstraktnom što sam više puta pokušala da objasnim
Neptun ima ono nešto što ga čini neobičnim ,a i zajedno sa uranom čine trensaturnovske planete,pa je samim tim bliže vodenjaku,koji može kao i neptun više puta biti"nejasan" i neuobičajen kao neptun
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom