Pogledaj jedan post
Old 22.06.2013., 22:18   #133
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Čitam, al ne vjerujem u te praznovjerice i brutalnosti.



Kad toliko ljudi se još zavarava da će im Biblija nešto poručit od BogoIsusa.

***
Ono što imaš u sebi, to pripisuješ drugima.
Čak si odlučio razviti vlastiti moral koji teži biti bolji od biblijskog.
To znači da si ti taj koji je "odlučio razviti vlastiti moral koji teži biti bolji od biblijskog"? lol

***
Što se mene tiče, ne razvijam nikakav novi moral. Samo se gnušam na nemoral spaljivanja žena i kamenovanja trudnica i na pokolje novorođenčadi. Kako sam samo pokvaren i zao.... samo mi je spaljivanje na umu. I kamenovanje.



Tako možeš govoriti o bilo kojoj knjizi koja zagovara još gore stvari od spaljivanja i kamenovanja žena "da je sve to duboka simbolika apsolutne mudrosti s neba".



Znači baš nikad ne smiješ nešto reći da ne valja? Samo dobrote oko sebe širit? Samo nalazit posvuda razloga za biti dobar čovjek. Hm. Pa i ja tako radim. Ne držim kritiku samu po sebi uvijek lošom.



Ti si opalio po Jehovinim svjedocima. Znači li to da je Jehovin svjedok u tebi? Zašto o njima ne govoriš samo lijepe stvari? Zašto u njima ne vidiš samo dobro i poticaj da budeš bolji čovjek?

Kad ja izložim neku odvratnost iz Biblije, a vjeruj, prepuna je toga, onda sam zloban, vidim samo zlo koje je i u meni.

Kad ti opališ po Jehovinim svjedocima, onda ti imaš pravo to radit, to ne znači da vidiš loše jer je u tebi loše, nego vidiš čistu istinu, pa ti to možeš, a ja ne smijem - jer ti to kažeš.
Drugom rijecju ,to se zove licemjerstvo!!!
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom