Pogledaj jedan post
Old 31.10.2007., 18:35   #90
Bojim se da bi da prekopavamo po HDZ-ovim planovima i obećanjima prije recimo 2 godine, pa čak i više, napravili isti popis, eventualno bez LNG terminala.

HDZ i Sanadar su majstori obećanja, rezanja vrpci davno dovršenih objekata i polaganja nekoliko kamena temeljaca objekata koji se još nisu ni počeli graditi. Tako je i Dubrovački most otvaran nekoliko puta, no to za burzu nije vijest.
Počela je i gradnja plinovoda prema Splitu. To je super, a ići će još bolje kad se naprave projekti tog plinovoda. Ili da barem počne projektiranje. Za most kopno-Pelješac su temeljac položili 2005-te pred lokalne izbore, a sada ponovo, samo na drugom kraju budućeg (?) mosta da se narod ne sjeti scenografije. Nažalost Krčki most gdje bi se mogla položit 3 temeljca je već davno gotov. Iako bi Jure mogao napraviti tamo još jedan, 100 m desno, gdje manje puše.

Odlično za burzovne špekulacije i kratkoročne zarade u nedostatku pravih objekata koji se grade pa se tako lova može okrenuti i nekoliko puta na vijest o položenom kamenju za most kopno-Pelješac. Za ozbiljne investitore (ja to nisam) odnosno fundamente firmi koje će ga možda graditi niti 10 takvih temeljaca ne znači ništa.

Lopina Čačić je gradio brže i efikasnije od HDZ-a. Šteta što je Jurčić i SDP polupao lončiće sa neopreznim izjavama o porezima (od kojih se sad već lagano peru), jer mislim da bi takva slična koalicijska vlada u kojoj bi Lopina bio potpredsjednik zadužen za isto što i u prošloj vladi (ako bi pristao na to nakon nerealnog ciljanja na premijersko mjesto) mogla biti puno efikasnja u gospodarstvu od HDZ-ove što bi se u konačnici pozitivno odrazilo i na realni rast vrijednosti poduzeća na burzi.

Jer ako se slažemo da je većina dionica na ZSE precijenjena (?, čast izuzetcima) onda su šanse za realni rast istih jedino kroz stvarni gospodarski rast, ali ne onaj generiran gotovo isključivo potrošnjom kao sada, već stvaranjem novih vrijednosti.

Naravno, rast tipa "mjehur od sapunice" može i bez toga, ali ja preferiram sporiji tempo (50% godišnje, ne mjesečno) i miran san. Tako da mogu otić negdje na godišnji, a da po povratku nisam bitno siromašniji/bogatiji.

Ovo nije nagovor da date svoj glas na izborima nekoj određenoj političkoj opciji. Niti ja ne znam još za koga ću. Ovo je nagovor da svi skupa uključimo sivu tvar prije izlaska na birališta.

P.S. Ovo je čisti off-topic, ali takav je i Freeev post, pa kud Mujo,...
__________________
Profesor Baltazar je veliki izumitelj. No, izgleda da je upao u financijske teškoće. Ljudi svašta pričaju; alkohol, žene, kockanje,...
Baltazaar is offline  
Odgovori s citatom