Pogledaj jedan post
Old 13.12.2012., 20:49   #66
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
jesam li ja igdje rekla da toleriram nasilje?
Jesam li igdje rekao da si rekla?

Ono što si napisala je opširni esej o tuđim cipelama, socijalizaciji, poslanim porukama i svemu i svačemu - i ni slova o djetetu krvavog nosa, njegovim cipelama, socijalizaciji i poslanim porukama. Nemoj mi sad prišiti da tvrdim da ti do tog djeteta nije stalo - samo kažem da je komentar bio jako pristran.
Quote:
i nije baš isto bračno nasilje i vršnjačko nasilje.
Jesam li ja igdje rekao da je isto?

Isti je koncept "povlačenja crte" - u oba slučaja razumijevanje, empatija i ostala braća ustuknu pred elementarnim nasiljem i krvavim nosom.

U trenutku kad mu je djetetu razbijen nos, roditelj ima puno pravo reći "riješite to sad i odmah, ne tiče me se kako!". Hoće li to biti micanje problematičnog učenika ili nešto deseto, u tom je trenutku i u tim okolnostima posve svejedno.
Quote:
treba slati dopise na sve moguće adrese i prisiliti institucije i roditelje tog djeteta da se pokrenu.
Slati dopise? Moglo bi se osnovati i poneko povjerenstvo - možda se nešto i dogodi prije završetka osmog razreda.

Dijete raskrvavljenog nosa danas je bilo u istom razredu s onim tko mu je taj nos raskrvario. I sutra će biti. I u ponedjeljak opet. Ti bi se kao roditelj najozbiljnije svo to vrijeme dopisivala sa "svim mogućim adresama"?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom