Pogledaj jedan post
Old 02.10.2012., 01:00   #102
Evo s obzirom da ionako stalno pričam po forumu o serijama, probat ću doprijenti i pomoći nekome ako želi:

Novije crtiće ipak ne znam, znam one koji su išli sredinom 90-tih, kada sma ja imao oko 10 godina, kao i reprize 80-tih, kada su češći bili superherojski i svemirski crtići, koje se danas teško nabavi, a s prijevodom ili čak sinkronizacijom nikako...

Oko ANIME,JAPANSKIH crtića, bolje izbjegavajte ako niste sigurni, Pokemoni su usprkos nekim protivljenjima roditelja, uglavnom bezopasni, ima bobi, ali jbg gdje nema, dok je Dragon Ballz pun smrti i sakaćenja.
Ima tu i drugih crtića, nekoh koji su i mene u priličnoj odrasloj dobi potresli i ne bi ih ponovo gledao...
Mogu zamisliti kako bi dijete na njih reagiralo...

Od Starijih,s kojima sam odrastao Ninđa Kornjače i Transformersi isto imaju borbe, ali ne i smrti, tako su protivnici Ninđa Kornjača, Klan Stopala, iz stripa kao ljudi u crtići postali roboti, pa kada ih pogodiš oružjem, samo se raspadnu i vidi se da su strojevi, nema boli ili krvi,a i rijeđe se čak i tako raspadnu, manje ih je psolije prve sezone...
Mislim da se njih može naći sa sinkronizacijom.

SImpsone izbjegavajte čisto jer djeci neće biti zaniljive teme oko politike, bračni problmi Marge i Homera, pop kulturne reference i sl...
Osim toga, rijetko su sinkronizirani...
Kao i kopije tipa Family Guy, koji imaju više nasilja i prostakluka...

Probajte nać Leteće Medvjediće, nabavio sam ih frendovoj maloj kćerki, prilično su moderni s obzirom da su prije 1990. i jako su kvalitetni.

E sada, prilično je važno da su sinkronizirani jelda, no ja sam naučio engleski recimo gledajući Cartoon Network, danas su vam ti stariji crtići na MAX TV-u na Boomerangu, dok je CN danas smeće sa odvratnim i nasilnim crtićima...
Probajte im pustiti nek gledaju dakle nesinkronizirane, ne mora biti da će naučiti engleski, ali kažem, meni nije škodilo, dapače...

No pitanje je hoće li im se Obitelj Kremenko ili Medvjed Yogi danas svidjeti, oni već djeluju prilično staromodno npr.

No svakako, premda znam da su mnogi crtići 80-tih koje sam gutao kao klinac bili zapravo reklame za te igračke, ipak mislim da nsiu zaglupljivali djecu, kao što su recimo radili oni Teletabisi, to bolje izbjegavajte...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom