Pogledaj jedan post
Old 30.05.2004., 00:39   #16
Quote:
Clea kaže:

bila sam puno puta u kampu i niakd nisam vidjela nekog velikog smeća
Kao što sam rekla, nisu svi. Ali od "poznatih" (Borik - Zadar, Tenis - Brač), moje iskustvo je bilo da je ličilo na ghetto.

Quote:
Clea kaže:
a to što neko jede i koliko troši je defintivno njegova stvar...od ljudi koji ljetuju u kampu ne možeš ni očekivati da svaki dan troše sto eura po osobi...
Pa naravno da je njegova stvar. Putovala sam puno po svijetu. Recimo u Dominican Republic, ili u Mexico, turisti ne dovede svoju hranu iz svoje zemlje. Nego pošteno kupuju proizvode te zemlje, pomažu onoj zemlji gdje su na odmor. TO je NORMALNO. A donositi konzerve mesa, soka, ili mješati svoj kruh je čist ciganluk. Kao što rekoh - ghetto. Ajde, od ovih klinaca koji dolaze iz svijeta ma ljetovanje - mogu to gledat drugačije. Studenti su, nemaju para itd.

Quote:
Clea kaže:
a i ne znam gdje bi ih potrošili osim u bezobrazno skupim kafićima i restoranima...za živit od turizma treba malo bolja ponuda od mora i kafića....
Onda mi molim te navedi kaj ima hrvatska nudit turistu? Besplatno more?? Prljavo jeftine auto-campove?? Bahate žene koje rade na kolodvorima? Bahate curice koje rade u prodavnice?? Loše ceste? Još lošije vozaće ?? Ajde molim te - ako hrvatska ovako nastavi - hrvatska nikad neće biti turistično mjesto - bit će okupljašte Srba, Bosanaca i Čeha.

Gle ovako - da imate svoj lokal - ajde recimo kafić - bili vam bilo drago da dođu hrpa muškaraca i donesu svoje pivo iz Češke, pa sjede u tvoj kafić, na tvoje stolice i piju svoje vlastito pivo?? To nije niš drugačije sa turizmom.

Quote:
Clea kaže:
osim toga, talijani u najvećem postotku ljetuju u istri i kvarneru...ne bih baš rekla da je bol pun talijana
Ahem. Da opet ponovim. Imam apartman na Bol-u više od 10 godina. Redovno pratim tko dolazi na Bol. Da opet ponovim: Talijani i Purgeri. Večinom. Nisi nikad čula za katamarane (Pescara,
Ciovitanova, Guilianova) koji dolaze drito iz Italije na Brač svaki dan?

Kao što Thurgood rekoh "mlatim u praznu slamu". Kad budete vidjeli kako civiliziran svijet radi - ondi mi se javite. A do tad - uživajte u prljave Ghetto auto campove na Jadranu. Vidim kak Hrvatska već napreduje. EU - here we come.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom