Pogledaj jedan post
Old 30.01.2010., 13:35   #18
Quote:
meteo29 kaže: Pogledaj post
..bas zbog cinjenice da imam dosta veliku povrsinu vanjskog negrijanog zida, jos sam u fazi gradnje (u vlastitoj reziji) isao sa varijantom zidnog plus podnog grijanja, a na bocnim stranama se nalaze radijatori...racunao sam da ce mi to pomoc, i povecat osjet topline u stanu...nemam prigovora na toplinu, jedino me ta potrosnja malo brine....al kad se ovaj gore i dole usele, bude bila druga prica....jos mi neide ni u prilog sto je stan iznad mene prodan u roh-bau stanju, bez glazure i stiropora, cista betonska ploca, i sad cekam da se on sjeti na proljece uredivat svoj stan.....
Prošle godina, kada smo se uselili u novogradnju, imali smo vrlo sličan problem, potrošnja plina je bila PREVELIKA!!

Usporedivši svoje račune sa računima susjeda iz zgrade, shvatio sam da u stanu nešto krivo radimo.

Malo sam se raspitao, a i postavio par pitanja forumašu pod nadimkom MFCC.. Uz njegovih par korisnih savjeta, a i činjenici da se ispod nas napokon netko doselio i počeo živjeti, potrošnja plina mi se (za dosadašnjih par mjeseci zime) smanjila za preko 60%!

Po meni, najveći je problem u navikama ljudi i malo težem privikavanju na nove uvjete života (npr. manja temperatura u stanu!).

Kao što sam već rekao, potrošnja mi se drastično smanjila, a život mi je sada nekako i ugodniji (temp u stanu 21°C i manje novca iz džepa).

Uz to, još jednom se zahvaljujem MFCC na korisnim savjetima i objašnjenjima..
MalesnicaSpansko is offline  
Odgovori s citatom