Pogledaj jedan post
Old 27.10.2010., 23:17   #15
Oprostite sto nisam prije odgovori ja nisam bija na kompu. twister evo ovako idemo redom:
NALAZ: ZAKLJUČAK:
Suspektna početna kronična neuralna lezija objašnjenje (Neuralna lezija znači oštećenje živca pa stoga i slabost mišića kojeg opskrbljuje taj živac.) Uglavnom iman oštećenje živca. Lijevo nalaz graničan. Neurografija motornih i osjetnih živaca na nogama i rukama normalnih parametara. Osim deformiteta prstiju stopala ( malo su mi prsti nategnuti a tetive tvrđe i svod malo dublji) nema kliničkih niti sigurnih EMNG znakova nasljedne neuropatije. Mogu normalno hodati, ali nosim ortopedske postole i posebne uloške koji imaju dosta veliku grbu. Genetski nalaz u nas kada sam ja radija bilo je samo za napravit 1A, a za 1B trebalo je ići u ljubljanu. Ovako ajdete u doktorice i neka da uputnicu za genetski test napravit i onda će vam doktorica koja se bavi sa genetskim testiranjem postavit dosta pitanja crtati neke skice i reći koji nalaz da napravite.
Neuropatije su jako teške i teško je pogoditi koje je točno tip. Neman tu neoropatiju, al opet sad neznam zašto su mi živci malo oštećeni. Ubiješ jedno dođe drugo i uvjek isti krug. Jedan dan ču ići ako nije došlo ovdje za napraviti 1B i ostalo u ljubljanu da izvidin 100 posto sve u vezi gena. Dosta toga se vidi preko EMNG testa jel neuropatije imaju neke amplitude. Da napravili su anamnezu i raspitivali se o obitelji da li netko ima sličnih problema. A na genetskom isto rade anamnezu i crtaju neke skice i onda odluće koji test napravit.
twister - nema problema samo pitajte što vas zanima. Želim vam sve najbolje i da otkrijete točnu dijagnozu jer kad čovjek ne zna točnu dijagnozu još više ispali na živce i ne zna što mu je činit, kome se obratiti i ostalo... malo sam izmješao pitanja, ali nadam se da čete razumjeti (nisam baš forumaš)

Zadnje uređivanje baky126 : 27.10.2010. at 23:32.
baky126 is offline  
Odgovori s citatom