Pogledaj jedan post
Old 18.10.2007., 16:34   #94
Quote:
PhoeNiX_ReMinD kaže: Pogledaj post
Kada bi to opet zamišljali, dobili bismo papir (2D s našim 3D prostorom),a van papira dobili bi 3 vektora (dimenzije)međusobno okomita, i to bi bio kao 3D prostor van tog 2D papira.
To ti je princip matematičke indukcije. Ono, imaš bazu, korak i tako dalje.
Korak indukcije: ako ima jedna više, onda za bilo koji broj imaš jednu više na isti način.
E sad. Nisu 3 po tri slične. One su sve slične, i možeš uredno gledati 1. 11. i 27. dimenziju, i one su zaista 3D a sve ostale su više. Ako gledaš 4. 27. i 151. i one su opet 3D, a ostale su više. U biti rotacija određuje koje ćeš gledati. Svi su vektori koji pokazuju u smjeru njih ravnopravni, dapače, svi mogu biti međusobno okomiti, i sve jedno je koji s kojim uspoređuješ. Svi su okomiti.

Quote:
Ali da bi 5. bila okomita na papir u tom slučaju,tada taj papir treba svinuti u valjak.
Ne bih ja to radio. Valjak i torusi su ciklički (ponavljaju se). To je drugačija topologija. Shvati naprosto da je 5. dimenzija okomita na sve 4. 6. je okomita na svih 5.

Quote:
Šta ti misliš o tome Batt X? Ima li uopće logike u tom mom razmišljanju?
Kako ti to sve zamišljaš?
Ja to gledam ovako: moji zglobovi i mišići, fizikalni zakoni i moja predodžba realnosti ne može pokrenuti moju ruku tako da se ona zarotira izvan naše 3D ravni postojanja. No postoji zanimljiv efekt.

Zamisli trokut. On je 2D. Recimo da nije jednakostraničan, nego ima sve tri stranice različite.
Zamisli zrcalni trokut. Ma kako ga vrtio u ravnini, tj. "na papiru", nećeš od njega dobiti njegovu zrcalnu sliku. Nikako.
Ali gle vraga. Okreneš ga "oko treće dimenzije" i flip, on natrag padne naopako i postane ZRCALAN trokut.

E sad idemo na zanimljivu stvar: preokreneš čovjeka u 4D, i vratiš ga nazad. Što se dogodi?
Ima sve naopako. Naopaki su mu spinovi u atomima, naopaki mu je DNK, srce mu je na desnoj strani, u krvi ima fruktozu a ne glukozu...Bi li preživio u "desnom" svemiru? Što bi se dogodilo na subatomskom nivou kada bi stupio u interakciju sa "normalnim" česticama?
Da sve profunkcionira, ne bi se mogao razmnožavati. Njegov obrnuti DNK ne bi mogao nikako oploditi normalni. Njegovi enzimi bi stvarali drugačije proteine...
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom