Pogledaj jedan post
Old 24.04.2017., 11:04   #21
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ajmo malo crtati i otkrivati toplu vodicu:

- dan ima 24h. od toga 8 spavaš, 8 si na poslu (neki i 9, 10, 12 sati), 1-2 je jelo i odmor poslije posla, onda prečekavanja i smjene s članovima obitelji (par sati isto, jer recimo ne poklapavaju vam se smjene), onda spremanje kuće i računi, dakle ostat će ti u prosjeku 4 sata dnevno (ako i toliko) da provedeš kvalitetno vrijeme s članovima obitelji od kojih ćeš ti 2 sata posvetiti prijateljima? hm, no dobro

ajmo dalje

gore što sam spomenula primjer nekih iz moje familije što si napravili rez, to su oni napravili svojom odlukom i vodili se svojim osjećanjima i potrebama. imali su veću potrebu provoditi vrijeme uz prisutnost obitelji (ako su i s prijateljima), nego solo bez istih. jel sad jasnije? možda sam se krivo izrazila kad sam rekla da su napravili odluku, a to je zapravo samo osjećanje i dolazi iz osjećaja

sad nemaju svi ljudi to, i kao što već netko reče, da se to namirisati i prije braka, tko je podijeljen i treba mu na neki način dvostruki odvojeni život. to je ok, ništa to nije bed, samo takvi ljudi nisu baš sazdani za brak
čekaj, evo malo dinamike mog "podvojenog života"

znači, ja svaki tjedan 1-2 puta nađem s nekim na kavi/kolaču/cugi u gradu. ljude s kojima se družim znam duže od partnera, imamo svoje zajedničke interese i teme, da ne govorim da ne mogu zamisliti da neka moja frendica pred mojim dečkom raspreda o svojim ljubavnim jadima. wtf? to je njezina intima i ona bira pred kime će je iznositi.

povremeno (par puta godišnje) spotano se svi nađemo u istom kadru, moja dva života: netko od društva i on. i bude to ok, ali nitko od nas nema potrebu dežurati pri druženjima onog drugog.
on se recimo baš grupno nađe sa svojim dečkima svakih mjesec i pol-dva (treba im da se polove) i ja da sjedim s njima u pivnici po 3-4 sata? pa ubila bih se. i oni skupa sa mnom.

kad se nađe zasebno s nekim što je češće, isto mi ne pada na pamet dežurati s njima. nisam im mama niti su oni na igranju kod mene.

ne mislim da nam zbog tih 3-5 sati tjedno pati naš obiteljski život i partnerski odnos. baš mislim da je zbog toga zdraviji.

partner je pratnja u životu, a ne sjena. komunikacija nije peri-deri stvar i potrebno je povremeno imati sadržaje bez partnera.
snjesska is offline  
Odgovori s citatom