Pogledaj jedan post
Old 11.06.2017., 11:56   #78
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
kada postoje muški poslovi u kućanstvu onda ih ima a ako ne postoje onda ih nema.

ako živiš u kućanstvu na selu gdje osim što polako dižeš kat kuće još i maš i cijepanje drva, i štajaznam onda se poslovi, zanimljivo, lako podijele na muške i ženske dok u udobnosti ZG stana toga nema. ne, žao mi je, kada ostaneš bez muških poslova onda se prihvatiš poslova i uživaš u 21 stoljeću zato što ih jako malo ima a ti imaš izvrne alate za blagostanje
Ma naravno, u stanu i gradu je glupo djeliti poslove na muške i ženske, jer "muških " skoro da nema.
No, stvarno - onaj ko hoće može sve raditi. I ko mora. Silom prilika, kada sam imala 15 godina, živjeli smo u kući gdje se grijalo na drva. Stari je puno radio, tako da smo mama, brat (tada 10) i ja preuzeli da iscjepamo drva. Onda je nama dvoma bilo žao mame jer je imala vene, pa smo nju stavili da slaže cjepanice, a mi smo cijepali i vozili u tačkama. I tako smo nastavili idućih par godina.
Ja sam naučena na zajedništvo, da jedno drugom pomogne, bez obzira o čemu se radi. A možda sam i sama takva, otkud znam. Uvjek sam se petljala oko tate, koji nas nije djelio, već nas je zajedno učio koječemu. Neke stvari sam naučila sa mužem - trebala mu je pomoć, tako da sam ja naučila raditi na mjesalici, gletovati (moram priznati da nisam baš sjajna ) , uvoditi vodu (sa plastičnim cjevima je zeza) , ma ne znam štasve nismo radili A kvragu, i ciment su počeli pakirati u vreće od 25 kila, moja djeca su teža, a nekad ih obojicu uhvatim i nosim (zajedno skoro da imaju kila kao ja)
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom