Pogledaj jedan post
Old 01.07.2005., 19:36   #15
Quote:
Shtefitza kaže:
Operacija se preporuca kod kompliciranih problema s kraljesnicom (kao sto je gubitak kontrole nad mokrenjem ili defekacijom).

Operacija nema bolji uspjeh od konzervativne terapije, ako se radi o "obicnoj" kroznicnoj boli u ledjima.

Da se netko stavi u "kronicnog bolesnika postoje uslovi koje sama osoba ne postavlja", nego klinika za bolove.
Ako osoba ima neprekidne bolove bes prekida sa vise nepodnosljivim bolovima , dulje od tri mjeseca proglasena je ako se ne izljeci "kronicnim bolesnikom", a znade se da je osoba ili neurologikli povredjena to jest ima problem ili je najvise osoba sa "operacijama koje nisu uspjele"ili nakon par godina se ponovo javi problem.

Takove operacije se na kliniki zovu "operacije koje nisu uspjele""...od specijaliste od klinike...isto osoba predje preglede od medicinske sestre,fizio specijaliste za rehabilitaciju,
,psihijatra ili psajkologista, i doktor specijalista za bolove koji vodi cijeli slucaj, svi zajedno imaju sa pacijentom razgovor i onda se predlozi plan sta ce biti dalje ...obicno se daje u roku 6-8 sati
4-5 razlicita narkotika od kojih je jedan placibo, oni se daju svakih jedan sat sa pola sati odmora, injekcije su mnogo puta jace nego normalne i brzo se vidi da li smanje bolove ili ne, nakon 10-15 minuta.

Isto se koriste razliciti antidepresent drugs koje djeluju isto i za bolove .....30% pacijentima se ne moze pomoci.
==============
Obicni bolovi u krizima se ako nisu neuroloske vrste ,vecinom same poboljsaju sa 4-6 tjedna...ponekada dulje zavisi o osobi.

Od 100% koji vide neurologiste ili ortopedske specijaliste, samo 5% ima operaciju od tih nekoji imaju disectomy koja je laksija operacija ....sve operacije su razlog neurologikal poslijedice kao i
simptoma bolesnika i vazu se risk i uspjeh i potrebnost operacije.

Svatko prodje pod acute pain koji traje i do 3 mjeseca ...normalno
se ne radi operacija dok se ne proba sva konzervative terapija, sta ce se operirati "ako netko ima samo kronican bol"?.

Zato pocme sa xray...pa onda CT-scan i na koncu MRI i kao u mojem slucaju MRI sa tintom, jer se bolje vide nervi i kada su u pitanju vise ozljeda ili operacija ili druge komplikacije.

I po mojeme znanju /necemo slusati specijaliste oni uvijek uspiju i sve je uredu/...vecina je samo uspjeh oko 85%...a za nekoje operacije kao moja druga operacija garancija nije bila nego 40-50 % poboljsanje...sta ce osoba koja ne moze hodati dalje od 150-250 metra pristati.

pozdrav

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom