Pogledaj jedan post
Old 20.11.2006., 23:03   #6
Quote:
grgica kaže:
Unaprijed se ograđujem da nisam stručnjak, već samo laik, ali roditelj petogodišnjaka.
Meni se čini da vaše dijete svoje frustracije iskazuje kroz hranu, a zašto baš kroz hranu? Čitam tu jedan redak o pretjeranom nutkanju hranom. Mislim da to nije potrebno, djeca sama uglavnom znaju kad im je dosta (dobro, nekad stvarno treba sitan poticaj ). Nije dobro da dijete postane opterećeno hranom i da mu to postane nešto oko čega će se tri-pet puta dnevno sporiti s roditeljima, i da to postane nekakvo sredstvo ucjene s vaše, a onda polako i s njegove strane.
meni se ovo cini kao jedno vrlo razumno objasnjenje.

hm, probajte ga ostaviti neka sam jede. moj sin od tri godine i par mjeseci je isto slabo jeo. po meni naravno pre malo, no za njega je ocito to bilo dovoljno. osim toga nije imao vremena za jelo, imao je vaznija posla-igrati se i istrazivati svijet, kopati po maminim i tatinim stvarima, knjigama, DVD-ovima itd. no, sada...jede odlicno...sam os sebe je poceo sve bolje i bolje jesti. doduse, jos uvijek ne zeli jesti povrce osim spinata i krumpira, ali i to ce sjesti na svoje. zato...napravi test...ne nudite ga hranom, nego nek' jede kada hoce i koliko hoce. i gledaj da li ce "povracati".
FFE is offline  
Odgovori s citatom