Tema: Njemacka
Pogledaj jedan post
Old 27.12.2006., 02:14   #1158
Quote:
iveleri kaže:
Hallo! Ja sam student poslovne informatike i nakon faksa zelim otici u Njemacku raditi i ziviti! Kakve su mi sanse da nadjem tamo posao u struci, da li se traze informaticari, kakav je proces s radnom dozvolom, kolika je placa...? Studiram po Bolonji pa mislim da nebi trebalo biti problema s diplomom a imam i polozeno svih 7 modula ECDL-a! Molim sve koji imaju nekakve informacije ili saznanja o tome da iznesu to na forum! Svaka informacija je dobro dosla! Pozdrav svima!

kao sto su kolege/ice rekli,normalnim putem je tesko ili ,uopce,neizvodivo.
ako si si bas zacrtao da oces u njemacku,sto kao informaticar nebi bilo lose,onda bih ti ovo preporucio:
pocni od sutra njemacki jezik trenirati,gledaj njemacki tv i kad osnovne stvari jezika savladas priljepi se na tvoj notebook i cetaj sa nekom njemicom,vamo-tamo,drzi-nedaj,njemici se svidja hrvatsko more,tebi njemacka i tako ces ju posjetiti u njemacku.neznam tocno jeli 3 ili 6 mjeseci dozvola boravka ali to bi ti trebalo biti dosta da njemicino srce osvojis. zeni njemicu.
to mozes i sa hrvaticom ,koja duze vremena u njemackoj zivi,organizirati ali ako se odlucis za njemicu onda cekas samo godinu dana na radnu dozvolu.
naglasavam ti da je u njemackoj,ozenjen biti,velika prednost,tako da nemoras bjezati od zenidbe.
ako to uspijes,rijesen si problema.


ali znas sta je najbolnije?
kad sve to uspijes i sve ciljeve u njemackoj ostvaris,reci ces:"sta radim ja ovjdje?sta me veze za ovu njemacku?" sveta hrvatska.falit ce ti.mozes se integrirati koliko hoces ali nije to to.
mvanb is offline