Pogledaj jedan post
Old 06.02.2003., 23:17   #4
Re: omalovazavanja Muhameda od strane samih muslimana

[QUOTE]Rima kaže:
[B]hadisi su jedno od najosnovnijih izvora islama , mnogi muslimani (mnoge struje islama pogotovo sunneti) vjeruju da hadisi su najosnovnijii najvazniji izvor islama bez kojih covjek nemoze biti musliman
najvaznije zbirke hadisa su BUKHARI I MUSLIM , za neki muslimani su svetinja koja se nesmije dirati :

prvo evo jedan link : zbirka Bukharija (koji ima preko 250.000 hadisa)

http://www.usc.edu/dept/MSA/fundamen...i/005.sbt.html
idite na broj 268 i pogledajte..evo kopija:


Volume 1, Book 5, Number 268:

Narrated Qatada:

Anas bin Malik said, "The Prophet used to visit all his wives in a round, during the day and night and they were eleven in number." I asked Anas, "Had the Prophet the strength for it?" Anas replied, "We used to say that the Prophet was given the strength of thirty (men)." And Sa'id said on the authority of Qatada that Anas had told him about nine wives only (not eleven).

ukratko kaze:
da je Boziji poslanik (muhamed) je imao naviku da posjeti svoje zene (kojih je bilo 11 ) noc i dan , uzastupno
pa se neko cudio i pitao tog ANASA (koji prenesi hadisa) :
covjek pita:
odkud Poslaniku tolika snaga , i moc sa zenama
Anas mu odgovori: culi smo (vjerovatno od Muhameda samog) da je Bog dao Muhamedu snage 30 muskarca

zar ima veca omalovazavanja od ovog
zar Muhamed a.s. nije imao bolja posla osimda spava sa zenama

ja sam napisala topik o tome na IB (taliban bosna) oni su obrisali

__________________________________________________ _

Onaj tko zna nesto o Mahamedu, to ga niti moze niti smije iznenaditi. On nije istinski prorok.
To sam uvjek tvrdio, Mohamed je lazni prorok, jer ga se moze prepoznati po njegovim plodovima.
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom