Pogledaj jedan post
Old 21.11.2008., 15:09   #20
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Promašila si poantu i to debelo. Ovo uopće nema veze sa starim ljudima već sa načinom na koji država raspoređuje novac. Ljudi plaćaju porez u vjeri da će taj novac biti iskorišten za NJIHOVU DIREKTNU dobrobit a ne za socijalne beneficije nekoga tko si sam ne može isto priuštiti (i usput nema nikakve veze s ovim prvim osim što imaju putovnicu iste države).

Iz toga proizlazi utaja poreza, transferi novca u strane banke i ostali pokušaji smanjenja poreznih obaveza - jer ljudi shvaćaju da njihov novac ide u krive ruke i da im je bolje štedjeti i platiti kada im zatreba nego se oslanjati na državu.



Što ako sam ja išao kod privatnika kada mi je trebalo, i to masno platio? Što joj onda dugujem?

Socijalna država je sprdačina jer u teoriji svi plaćaju i koriste a u praksi jedni plaćaju a drugi koriste.
A ti bi organizirao neki novi društveni sustav? Što je po tebi država i koja je njezina svrha? zašto se ljudi uopće udružuju i zašto su države nastale kao takve? Misliš da je itko sam sebi dovoljan? Taj bogataš recimo koji ima novca da si priušti zdravstvo u tvom modelu, kako je on do bogatsva došao? Isključivo vlastitim radom? Radi i proizvodi, prodaje, štogod sam samcat????
Ne. On treba ljude koji će raditi za njega, bez njih je aposlutna nula. Ne može privrediti ništa. I kad ti ljudi ne bi imali pravo na zdravstvenu zaštitu, i ne bi imali pravo ni na što, zašto bi oni uopće plaćali porez????
Ako ti zatreba policija ili vatrogasci, njih isto nećeš zvati? Kad ti se zapali kuća pozvat ćeš privatnu vatrogasnu tvrtku??? Kad te netko napadne, opljačka, štogod pozvat ćeš privatnu policiju? Jesi li išao u privatnu školu? Sve i da jesi je li kadar koji ti je predavao također išao u privatnu školu? Je li cijeli tvoj život moguć bez ikakvih usluga koje se financiraju iz državnog proračuna koji se puni porezima?
__________________
Ne vrijeđaj krokodila prije nego što prijeđeš rijeku.
Burmanska mačka is offline  
Odgovori s citatom