Pogledaj jedan post
Old 16.04.2012., 20:45   #10
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Ja sam uspoređivala, dvije ne tako lijepe situacije, u kojima se ti,ja ili bilo koji drugi roditelj može naći.....no shvatila si ti to.....
ne, nisam shvatila, jer je drogiranje i trudnoća nešto apsolutno neuporedivo.
ma da si u svakom slučaju ti kao roditelj podbacio.

Quote:
Možda je žena u pogledu da može ostati trudna, no koliko je jedna trudna četrnaestogodišnjakinja mentalno zrela da je možeš proglasiti ženom koja može hladne glave u tom trenu odlučiti što treba napraviti? To nekad nije sposobna niti žena u punom smislu te riječi, pa pogledaj malo ovaj forum!!!
ali zato si ti tu da misliš hladnom glavom za nju?
ne, ne možeš hladnom glavom razmišljati ni ti tada. ono što možeš je pomoći joj da shvati što će se desiti u oba slučaja. ne sa "pobačaj je najgora solucija" nego sa "nisi se štitila, sada imaš 2 staze pred sobom. obje su teške. jedna je staza na kojoj ćeš roditi dijete s 15godina. neće biti lako, neće biti bezbolno, neće biti bez puno odricanja, ali imat ćeš dijete koje ćeš voljeti najviše na svijetu i koje će uvijek biti tvoje dijete i tvoje najveće postignuće. a ja ću biti uz tebe da ti dam podršku, da ti pomognem, da te savjetujem i pričuvam ga kada ti treba. druga staza je staza na kojoj ćeš pretjrpjeti 15min fizičke boli, riješiti se svih muka i obaveza roditelja, imati bezbrižne tinejdžerske dane, izlaziti kad hoćeš, mijenjati dečke ko čarape ako hoćeš, ali psihička bol i ožiljak će ostati preko srca za čitav tvoj život i najvjerojatnije si nikada nećeš moći do kraja oprostiti. oba puta te vode u život koji niti jedan moderan roditelj ne želi svom djetetu, ali sama si se dovela u ovu situaciju i sada sama moraš odlučiti što učiniti. imaš max 2 mjeseca za to i što dulje čekaš bit će gore. u svakom slučaju, štogod odlučiš, nije pogrešna odluka i ja sam tu za tebe."



Quote:
E, baš.... jebeš ''nikad'' ako nikad nisi bila u toj situaciji.
Iskreno se nadam da NIKAD ni ti, ni ja niti nećemo biti - no do tada smiri živce i ne prosipaj previše pamet okolo, čisto da se ne bi jednog dana obilo o glavu
o čemu ti pričaš? ja sam rodila dijete s 19 god. i ne, nikad ne bih savjetovala svojoj kćeri niti da pobaci niti da dijete zadrži.

da mi je mama savjetovala:
pobačaj-mržnja prema majci jer mi je u najnestabilnijem trenutku života rekla da ubijem svoje dijete.
zadržavanje-mržnja prema svojoj majci u svim onim trenutcima kad mi je dosta faxa, života, njegovog oca, njenih glupih savijeta, svih ljudi koji me podcjenjuju i svih ljudi koji su me odbacili jer eto imam dijete i svega ostaloga što se nakupi jako brzo i kada bih se najradije ubila al ne smijem jer će onda dijete ostat na skrbništvu tim istim osobama koje atm mrzim.


jesi li ti ikada bila u takvoj situaciji?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom