Pogledaj jedan post
Old 15.01.2013., 13:52   #18
Pozdrav svima

Vjerujem da imam FM. Prije 4 godine sam doživio fizičku povredu jedne ruke koja je za mene bila veliki ogroman stres i koja je očito bila okidač za bolove po čitavom tijelu. Osjećaj kao da me je netko namlatio. Bio sam užasno osjetljiv na pritisak na hvatišta mišića na kost. I najmanji pristisak je rezultirao snažnim bolom. To je bilo izraženo na rukama , oko vrata, u ramenima - noge nisu bile toliko bolne. Za mene nikakva fizička aktivnost nije bila moguća – gotovo nikakav teret više nisam smio nositi, jer bi to sutradan rezultiralo višestruko jačim bolovima. Ruke gotovo da nisam koristio ni za šta teže od 2 kg. Ljudi oko mene su obavljali sve fizičke poslove za mene. Dodatno, uz bolove, područje oko vrata i ramena su se redovito kočilo, a pogotovo ujutro - ujutro gotovo nisam bio sposoban ni uzimati hranu rukama, jer one kao da su bile nepomične u ramenima. To je bio pakao.

Naravno išao sam u liječnika i naravno oni nisu imali pojma o čemu se radi. Lijekovi za opuštanje mišića bi malo pomagali i to je bilo sve. Na kraju, tek nakon godine dana, liječnik je pretpostavio da nešto sa samim doživljajem boli nije u redu i dao mi je antidepresiv fevarin. Ja sam to nevoljko prihvatio, jer što će meni antidepresiv, no bio sam očajan i počeo ga koristiti. Minimalnu dozu. Već nakon malo vremena ja sam osjetio da se nešto mijenja. Prvo mi se spavanje počelo poboljšavati . Prestao sam se buditi rano ujutro – mogao sam odspavati 8 sati, što mi je prija bilo nemoguće. Uskoro su se bolovi značajno smanjili. Počeo sam ići u teretanu. U početku sam bio oprezan. Probao bih dizati manje težine, pa vidio sutradan hoće li mi se stanje pogoršati. I vidio bih sam da nema pogoršanja. Uskoro sam tijelo počeo maksimalno opterećivati i bolovi su i dalje bili pod kontrolom. Bio sam presretan. Život mi se vraćao u normalu.

I dan danas , nakon 4 godine, zahvaljujući redovitom uzimanju fevarina ja to držim pod kontrolom. Bolovi su prisutni, recimo oni sada iznose jedno 5 % od onih nesnosnih bolova prije fevarina – ali sa time se da najnormalnije funkcionirati. I dalje sam nešto osjetljiv na pristisak i nekad me neopravdano negdje boli, ali to je sve sitno.

Moje iskustvo je da mi je fevarin iznimno pomogao.
TreeAnimal is offline  
Odgovori s citatom