Pogledaj jedan post
Old 26.10.2011., 10:14   #3
Dijagnoza je bila Lumboiscialgia.
Nakon terapija CT je pokazao protruziju diskova.
Osim tretmana strujom u području križa i hidrogimnastike u bazenu radio sam vježbe u grupi uglavnom na leđima i nešto na trbuhu. Ne znam kako se točno koja vježba zove pa ću pokušati opisati vježbe.
Na leđima: dizanje ruku uz udah, spuštanje uz izdah, odizanje glave i vrata uz zatezanje stopala prema sebi i ispružanje ruku prema nogama, pritisak rukama koje su uz tijelo na pod uz istovremeni pritisak nogama na pod i zatezanje stopala, pritisak kralježnicom na pod, savinuti laktovi u visini ramena i stiskanje dlanom o dlan, isti položaj samo uklješteni prsti ruku i pokušavanje razvlačenja ruku prstima, dodirivanje dlanovima savinutih koljena suprotnom rukom u odnosu na koljeno, povlačenje koljena prema glavi pomoću ruku uz odizanje glave, dizanje gornjeg dijela leđa uz savijena koljena i ispružanje ruku, istezanje ruku okomito na površinu uz uzdizanje lopatice, odizanje donjeg dijela leđa, guze i natkoljenica.
Na trbuhu: istezanje ispruženih ruku i nogu, istezanje suprotne ruke i noge, ruke prekrižene na glavi i davanje otpora podizanju glave, zatim podizanje glave pa laktova uz prekrižene ruke na glavi pa podizanje glave, vrata i laktova istovremeno.
Mislim da sam većinu napisao ovim laičkim rječnikom.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom