Pogledaj jedan post
Old 21.03.2017., 10:22   #1414
Quote:
Ljubo kaže: Pogledaj post
Možemo da budemo sigurni da je to Svest zato što se materijalna stvarnostne ne sastoji ni od čega drugog do od sedam fizičkih i psihičkig radnji naprezanja, krertanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanj
Kao što sam ti već rekao materijalna stvarnost se sastoji od em valova i od ničega drugog.

Quote:
Nije tako. To što ti nazivaš imenom eter uvek se manifestuje kao elektromagnetno svesno polje koje vibrira.
Izgleda da ti mene ne razumiješ. Ne da razumiješ pa da se ne slažeš, nego baš ne razumiješ.
Kažeš da nije tako, i onda napišeš nešto što potvrđuje da JES tako.


Quote:
Ne postoji nikakv eter.
To je na neki način čak i točno.
Etera zaista nigdje nema i zato možemo reći da on niti ne postoji.

Eter je metafizičko stanje postojanja, a to je za nas isto što i nepostojanje.


Quote:
Kad Svemir nestane, desiće se samo to da će sva elektromagnetna polja, velika i mala, da se sjedine, tako što će sva početi da vibriraju istoj, ali vrlo sporoj, tlasnoj dužini.
Ne.
Kad svemir nestane neće biti ničega. Niti em polja niti vibracija niti valnih duljina.


Quote:
Na onoj talasnoj dužini na kojoj sada vibrira ono najšire elektromagnetno svesno polje koje obuhvata i prožima ceo svemir.
To nije em polje.
Ono što ti nazivaš svijest a ja eter, to nije em polje nego prazan prostor.

Quote:
Pod uslovom da se zna da to što ti zoveš imenom «eter» da se tu radi o svesnim elektromagnetnim poljima koja vibbriraju.
Ne. Eter NIJE em polje.
Nji Hao is offline  
Odgovori s citatom