Pogledaj jedan post
Old 23.10.2010., 18:42   #619
Quote:
cvekla kaže: Pogledaj post
loki jedno pitanje? napisi ako znas kako se krecu crnogorci u srbiji od 2002 na ovamo.da li mislis da ce se izjasniti kao srbi na popisu ,jer ih je 2002 godine bilo 70000 na popisu? i dali mozes da procenis koliko ce srba biti na popisu 2011, a ako mozes napisi i procene za druge manjine u srbiji? neke tvoje grube procene:
Pa to je tezak zadatak. Mislim da bi mi tvoje tabele najvise pomogle da to utvrdim

Okvirno za neke manjine

Madjari 255-260 hiljada
Albanci 65+ hiljada
Bosnjaci oko 140 hiljada,no zavisi i od broja Muslimana
Hrvati 55-60 hiljada (zavisi i od asimilacije)
Romi ??? (zavisi od mnogo cega)
Crnogorci ??? (svasta je moguce,mada mislim da ce gledajuci podatke o broju zivorodjenih Crnogoraca njihov broj na sledecem popisu biti manji najvise zbog asimilacije i to pre svega u Centralnoj Srbiji)
Bugari 15ak hiljada
Slovaci nesto ispod 55 hiljada

Hoce li biti Jugoslovena

Sto se Srba tice,tu je stanje poprilicno tesko odrediti. Prirodnim putem Srba je do 2008. godine bilo 200 hiljada manje,medjutim predvidjam da migraciono su Srbi u plusu,a i nesto dobijaju i asimilacijom tako da ce brojka biti iznad 6 miliona. Ako se uracunaju i Srbi sa Kosova,moze dostici 6.1 milion,ali predvidjam sigurno smanjenje broja Srba u odnosu na 2002. Procenjen broj stanovnika 2011. bi bio oko 73500000 stanovnika ako se gleda cela populacija. Tako bi Srbi ostali na istom udelu kao i 2002. od 83 %. Udeo bi i uprkos negativnom migracijskom saldu povecali Romi,Albanci i Bosnjaci,a smanjile sve ostale manjine.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom