Tema: Riba i živa
Pogledaj jedan post
Old 23.12.2011., 12:18   #18
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Ovo sa jajima nije točno. Pa ne pretvori se ptica u jaje. Samo djelić žive (ako uopće) iz ptice završi u jajetu...

Druga stvar je kada riba pojede drugu ribu i tako konzumira i svu živu koja se nalazi u žrtvi.
Poznaješ li proces nastajanja jajeta u ptica (jesi li biolog) ili je ovo samo tvoj zaključak bez nekog pokrića?
Ptica se ne pretvori u jaje, istina, ali da povučem paralelu sa ljudima: majka koja puši i drogira se roditi će dijete koje može biti ovisno o cigaretama i drogi. Nisam liječnik i ne znam koji procesi točno dovode do ovisnosti (osim što sve preko posteljice upija dijete koje ima puno slabiji obrambeni mehanizam od majke). Jaje koje se nalazi u ptici ima tanku opnu (tanka elastična opna) koja je vrlo propusna dok je jaje u ptici, a i kasnije kada ptica iznese jaje ono je još uvijek propusno (za zrak). Živa svakako može ući u jaje. Ako ptica ima veliku koncentraciju žive ne vidim razlog da dobar dio ne uđe u jaje. Ako je ptica na vrhu hranidbenog lanca ona bi po mojoj nekoj logici trebala imati najveću koncentraciju.

Pitam se što se događa sa krokodilima koji jedu i ptice i ribe čije je meso zagađeno živom.
Quote:
mozzila kaže: Pogledaj post
...A pojede se i malo aluminija iz konzerve.
Nisam sigurna da su konzerve iz aluminija (ne čine mi se tako). Kako misliš "pojede se"? Ne grebemo nožem po konzervi. Sadržaj samo izbacimo van na tanjur (tako ja radim).

Zadnje uređivanje Lozimka : 23.12.2011. at 12:35.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom