Pogledaj jedan post
Old 15.02.2013., 05:36   #2924
Dosta sam picky oko kolača, mama radi najbolje i tako to (kad svaki vikend dobiješ kolače, i tako prvih 15tak godina života, i umoriš se, a i itekako sam se fino opekla na raznim domaćim kolačima i nekima iz slastičarne da radije kažem da ne jedem kolače, nego da probavam koješta)

No, našla sam nešto što me oduševilo.
Naravno, blage veze nemam kako se slastičarna zove.
I nije u Zagrebu.

Al ja bi nešto slično

Pa, ono što mogu dovući iz sjećanja je
1. Crikvenica, negdje valjda centar, ne predaleko od morskog muzeja, e, ima onaj neki mlinski kotač ispred lokala i zatvorenu terasu za pušače pored toga.

2. Kolač je bio od najmekšeg biskvita ikad, paperjasto. Krema meka i podatna.
Topilo se u ustima, doslovno. I ja bi opet
Čokoladni, baš čokoladni ne nutella, snickers itd. Biskvit prezakon.

I sad, naravno, jel ima igdje u Zagrebu išta. Slično? Ili jel bar netko zna naziv te slastičarne u Crikvenici.



Drugo magično pitanje, gdje se može dobiti palačinka s čokoladom. NE nutellom. Topljena čokolada. Ako itko više zna što je to
Htjela bi dragog odvesti na poštene palačinke kojih se zaželio, čokolada+orasi/lješnjaci, ali do sad sve što smo onako, random nalijetali su - nutelle. Ok, ili jeftini plagijati. Naravno, na upit 'jel imate čokoladu ili nutellu' dobije odgovor 'čokoladu'. Aha. Ziher


Bilo bi kul i da slastičarne imaju bar Vivas ili Illy kavu, al sad znam da već ciljam jako visoko...


Jasno, možda je ne poznavanje mjesta za odgovore na prva dva pitanja - samo stvar budgeta da nismo 'zagledali potencijalno skuplja mjesta' i generalog gledanja u krivom smjeru (nisam još došla ovamo ), no, mladi smo, stignemo otkrivati svijet, a možda ima i koje iskusno nepce da nas uputi kamo da gledamo
enigma in red is offline