Pogledaj jedan post
Old 17.12.2010., 04:39   #2
Drugo: samo to činite što je korisno.

Potrebno nam je 90 hranljivih supstanci, od kojih 60 minerala, 16 vitamina, 12 osnovnih aminokiselina i 3 esencijalne masne kiseline. Ukupno 90 suplemenata za našu svakodnevnu ishranu, čiji nedostatak može uzrokovati razne bolesti.
O tome u današnje vreme se piše u novinama, govori se na radiju i tv, i sve više se govori.
Svi znaju o tome jer ljude interesuje zdravlje, produžetak životnog veka, dopunjivači ishrane, pa i lekari stalno nam o tome govore.NE zbog toga što im je to lekarska obaveza. NE mislite da lekari mole novinare da o tome pišu! Ne! Ovakve informacije uvećavaju tiražu i prođu novina.
Moj omiljeni članak je obljavljen 1992.g. 6.aprila u TIME-u. Ako niste čitali, predlažem vam, nabavite ga, napravite kopiju i zalepite na frižider.
TO je jedan sveobuhvatan članak, koji govori kako vitamini mogu savladati rak, srčane i kardiovaskularne bolesti, razarajuća dejstva starenja. Članak je na 6 stranica i sadrži samo jednu negativnu misao i to od jednog lekara, kome je pisac teksta postavio sledeće pitanje: „Šta mislite o vitaminima i mineralima kao dopunjivačima ishrane?“
Šta mislite šta je odgovorio?
„Uzimanje vitamina ne donosi nikakvu korist“ – misli Viktor Hubbin, profesor jednog New York-škog univerziteta. „ Svaki vitamin, kao dopunjivač samo našu mokraću čini skupljom.“

Ako ovo pokušamo prevesti, znači da piškimo dolare kada uzimamo vitamine i minerale, tj. Uzalud trošimo svoj novac na vitamine i minerale. TO je hteo da kaže.
Dužnost mi je da vam saopštim, nakon što sam izvršio 14500 životinjskih i 3000 ljudskih obdukcija na različitim tačkama sveta, i uvek sam želeo biti zdrav i imati zdravu decu i unuke, da je moje mišljenje da ako ne ulažemo u sebe u vidu vitamina i minerala, onda ulažemo u dobrobit lekara. Čvrto verujem, da upravo mi doprinosimo dobrobiti lekara.

U periodu između 1776.g. i drugog svetskog rata američka vlada je oko 8,5 miliona $ potrošio na medicinska istraživanja i za zdravstvo. Sada na isto to godišnje troše 1,2 milijarde $, i to nije dovoljno.
Ja tvrdim, da ako bi u poljoprivredi uveli sistem zdravstva kao što je za ljude, onda bi pola kg mesa koštalo 275$. Međutim, ako bi primenili sistem zdravstvene zaštite u poljoprivredi i za ljude, onda bi zdravstvena zaštita petočlane porodice koštalo 10 $ mesečno.Može se birati.

Čvrsto mi je ubeđenje da ako mi činimo da lekari budu bogati u vidu osiguranja i državne potpore, onda nam i oni duguju s nečim. Dužni su makar da nam pošalju najnovije informacije o rezultatima najnovijih lekarskim istraživanja. Da li je neko dobio bar nekad takvu informaciju od svog lekara? NE? Interesantno, ne!? Ali ja imam veliku količinu informacija u mom „rezervoaru“. Što bi mogao podeliti s vama.

Prvi: čir na želucu.
Verovatno ste već čuli, da stres izaziva čir na želucu. Veterinari već 50 godina znaju da jedna bakterija je uzrok čira kod svinja. Mi ne možemo da dozvolimo skupu operaciju na želucu svinje. Ako bi dozvolili, šnicla bi nas koštala 275$.
Postoji jedan mineral koji se zove bizmar, s kojim bez operacije se može lečiti čir na želucu kod svinja. To i činimo. Pored bizmara koristimo tetraciklin.
Zdravstvene ustanove su tek 1994.g. saopštili da čir na želucu nije uzrokovan stresom, već bakterijom i izlečiv je. Mada u većini slučajeva istraživači daju ovakve izjave:“...pokazuju rezultate koji daju nade i mogu imati pozitivan uticaj....“. A ovde su jasno rekli da je izlečiv. Piše: „čir na želucu je izlečiv sa kombinacijom Biznara i tetraciklina“. Ko ne zna šta je bizmar, može otići u apoteku i za 2 $-ra može kupiti roza tečnost. Ime mu je peptobizmar.
Dnevno jedna kafena kašika, i čir je izlečiv. Može se izlečiti za 5$ ili otići na operaciju. Može se birati.
Koji je drugi najčešči uzrok smrti kod Amerikanaca?

Drugi: tako je, to je jedna užasna bolest, zove se rak.
NA Onkološkom institutu u Bostonu su u septmbru 1993.g. izjavili da su uspeli izraditi jednu dijetu protiv raka. Istraživanja su se odvijala u Kini, iz jednostavnog razloga, što je u Kineskoj provinciji Hinaj registrovan najviši stepen obolevanja od raka.
Tokom 5 godina 29 000 ljudi su ispitivali. Pacijenti du dobijali dva puta veće doze vitamina i minerala no što je preporučena doza u Americi. Tj. Ako je preporučena dnevna doza 60 mg vitamina C, oni su dobijali 120 mg.

Alan Paul, jedan poznati Američki lekar rekao je da ako želimo da izbegnemo obolevanje od raka, potrebno je dnevno 10 000 mg C-vitamina uzimati.
Rezultat je bio, da su lekari, koji su se vatreno raspravljali sa Alan Paul, već davno napustili ovaj svet (mir sa njima), dok je Alan Paul živ, zdrav i ima 94 godine, radi 14 sati dnevno, 7 dana u nedelji i živi na jednoj farmi u Kaliforniji, predaje na Univerzitetu u San Francisco.
Samo od nas zavisi da li ćemo se držati saveta preminulih lekara ili ćemo podržati mišljenje dr. Paul-a. Dakle, sasvim je normalno da uzmemo duplu dozu vitamina C i A, i nikakvih komplikacija zbog toga nećemo imati. Pored toga trebaće nam i cinka, riboflavina, molibdena, i dr.

Postoji još jedna posebno važna grupa materija: vitamin E, Beta karoten i Selen.
U grupi pacijenata koji su tokom 5 godina uzimali E vitamina, beta karotina i selena, stopa smrtnosti je za 99% smanjena, tj. Od 100 otpisanih 99 je preživelo. U provinciji Hinaj najčešće bolesti su rak želuca i rak grkljana, njih 20% je preživelo. U ovakvim slučajevima bi trebalo da lekar prenese informaciju. Već ako nije želeo preuzeti odgovornost, mogao je makar omogućiti izbor. Zbog ovakvih stvari ja ne odobravam njihov pristup pacijentima. S druge strane i ovo je samo još jedan dokaz indiferentnosti lekara. Idemo dalje.

Treće: upala zglobova.
Od septembra 1993.g. u bolnicama Naučnoistraživačkih Instituta Univerziteta Harvard i Boston pacijente koji su imali otečene zglobove usled upale, tretirali su proteinima iz pileće hrskavice. Odabrali su takve pacijente, čije stanje nisu mogli popraviti terapijom lekovima. Oni su dobijali aspirin, mezotrixid, prednizolon, kortizon injekcije i razne fizikalne terapije. Ostao im je još samo operativna metoda zamene zglobova.
Tada sam rekao:„Slušajte, ovi ljudi su već toliko patili da su možda još spremni da pate eventualno 90 dana dok ću ja napraviti jednu probu“. I njih 29 je bio spremno za taj eksperiment. Ovi ljudi su dobili sledeću terapiju: svako jutro punu kašiku usitnjene pileće hrskavice u soku od pomorandže. Nakon 10 dana ostali su bez ikakvih bolova i upala, nakon 30 dana mogli su polako da koriste svoje zglobove ponovo, nakon 3 meseca njihovi zglobovi su se povratili u potpuno normalno stanje i funkciju.

Sad ću da vas razvedrim.
Smešni momenat je da je lekar koji i vršio eksperiment u bolnici na Harvardu, izjavio da je pileća hrskavica lek. Ako je sposoban da izleči bolest, onda se mora tretirati kao lek, i mora se prepisati na recept. Odmah smo videli kako mu se vrti mozak i računa „…300 $ jedna kapsula, 25 bolesnika... .“
Ali ako ne želimo da se bakćemo sa time, dovoljno je ući u apoteku i kupiti sredstvo pod imenom noxigelon. Žene dobro poznaju, jer ga koriste za jačanje kose i noktiju. Glavni sastojak je goveđa hrskavica, koja će ojačati vašu hrskavicu i vaše kosti. Ako svakodnevno stavite jednu kašičicu u sok od pomorandže i pored toga uzimate i koloidne minerale na svakih 100 funti 1 unciju, sledeći put kad vas posetim dotrčaćete do mene i izljubićete me, ako ćete se uopšte sećati još da ste ikad imali problem s upalom zglobova.
huggy_bear is offline  
Odgovori s citatom