Pogledaj jedan post
Old 29.04.2011., 19:01   #6
Quote:
FIOLINA kaže: Pogledaj post
Prije nego li mi netko kaže da idem na HZZ i pitam - bila sam! Teta koju sam prekinula u lakiranju noktiju me poslala doma i rekla mi da nema pojma o čemu ja pričam...
Prije nekih mjesec dana sam naišla na članak o poticajima za samozapošljavanje; otvaranje obrta i slično, pri čemu su poticaji dosta visoki, zavisno od stručne spreme..mislim da je bilo za SSS nekih 29.000 kn....Sredstva su nepovratna, pod uvjetom da se taj obrt drži otvorenim najmanje godinu dana. To je sve što sam doznala.
Ima li netko od vas da možda zna nešto više i da na svom područnom Hzz-u ima tetu koja i radi nešto drugo osim lakiranja noktiju????
Evo iz prve ruke,pošto je meni poticaj odobren,čekam isplatu.
1.Trebaš biti najmanje godinu dana prije toga prijavljena na burzi
2.Odlučiti kakvu firmu ili obrt bi otvorila
3.Izraditi poslovni plan(detaljan opis čime češ se baviti,čime si se do sada bavila,da li imaš ulog ili drugu vrstu dodatnog financiranja,da li posjeduješ strojeve,alate i da to izgleda kao da nije nešto bezazleno,već da imaš potencijala za uspjeh)
4.Zatim prijavljuješ obrt ili firmu,ali bez početka rada.
5.Onda zahtjev,plan rada i zahtjev za otvaranje obrta,firme bez početka rada predaješ u Hzz.
6.Nakon toga oni moraju dati zeleno svjetlo,a kad daju zeleno svjetlo ideš prijaviti početak rada,mirovinsko,zdravstveno i kad dobiš početak rada kod bilježnika moraš ovjeriti bianco zadužnicu kao jamac platac,otvaraš žiro račun,te sve to predaš u Hzz.
7.Kada sve to napraviš tek onda potpisuješ ugovor sa Hzz i čekaš isplatu.
No valja napomenuti da su poticajna sredstva namijenjena plačanju doprinosa,za 1.g.,a trgovačku i ugostiteljsku djelatnost uopće ne primaju u poticaj.Najbolje je otići u Hzz,kod pravnice aktivne politike Hzz-a te se savjetovati o onome što bi radila,da li može proći u poticaj.
Znači ako započinješ nešto raditi dobro razmisli da li imaš dovoljno sredstava da uspiješ,jer oni su se osigurali,da ako ne radiš 1g.i ako nisi u plusu na kraju god. i ako nemaš sve doprinose plačene sve im lijepo moraš vratiti i to sa kamatama.
Usput imam pitanje ako je još netko dobio poticaj koliko je čekao isplatu nakon potpisa ugovora?
__________________
Živi svaki dan kao da je posljednji!
Schrek is offline  
Odgovori s citatom