Pogledaj jedan post
Old 07.05.2012., 02:34   #78
Autorica je i dalje ovdje, za one koji su se zabrinuli . Nisam bila u mogućnosti odgovoriti ranije. Mislim da sam prvi put odlučila nešto konkretno napraviti. Ne ostati na pričama. Ovdje ima stvarno puno konstruktivnih savjeta i hvala vam na tome.

Nemam se sada nažalost vremena osvrnuti na sve. Pokušati ću na ono što mi je ostalo u sjećanju. Vjerojatno jesam malo bahata, kao što je netko rekao. Ne mislim da sam u nekoj velikoj mjeri. Imam samopouzdanja i svjesna sam svojih kvaliteta. U zadnje vrijeme postajem svjesnija i mana i želim raditi na tome da se to popravi. Kako sam svjesna kvaliteta, tako si stvaram i neke kriterije za muškarca (u glavi) ispod kojih ne želim ići. Jednostavno mislim da zaslužujem više. I zato se ne mogu zaljubiti. Može se nazvati i bahatošću. Spominjala se konkretno uz to da mi ''ne mogu karakterno parirati''. Mislila sam na snagu karaktera. Na to da ćemo se naći u nekoj neočekivanoj situaciji i da ne želim uvijek ja biti ona koja reagira. Da ne želim biti vođa. Da ne želim da bude uvijek po mome! A ja po karakteru jesam prilično dominantna. Želim nekoga tko će to moći obuzdati. U tom kontekstu sam mislila. Možda se nekom čini bahato, ali pišem ovo maksimalno iskreno. Bože moj, ako netko to smatra bahatim, jesam bahata. Svi imamo svoje mane. Ni ne želim se predstavljati savršenom jer onda nikada neću riješiti probleme .

Vidim da je postojala rasprava o fizičkom izgledu. Meni je fizički izgled bitan na prvu. Kao što je netko rekao, ljudi me očaraju fizičkim izgledom i onda razočaraju kao osobe. Moguće je da ovima drugima ni ne dam pravu priliku. Ali stvarno se ne smatram površnom i oduvijek se trudim da ne bude jedan od glavnih kriterija. Hoću reći, dečka neću odjebati jer mi je fizički neprivlačan. Ali mislim da ga (nažalost) neću ni ozbiljno shvatiti kao onog koji mi je fizički privlačan. I da, postoje oni koji su mi sve ljepši kako ih upoznajem. Volim taj osjećaj. Nažalost, opet se radi samo o prijateljima. Ne znam zašto se tu nikada ništa više nije dogodilo. Vjerojatno zbog ovog dijela s dominacijom.

Možda neke stvari i jesu povezane s mojom prošlošću i životom koji se spominjao. I time da konačno želim biti vođena. Da želim prestati biti ona koja vodi. To mi zvuči razumno.

Netko je napisao da sam rospija. Zanima me kako se to mogli iščitati iz mog posta? Zašto?

Netko je rekao da je krivo početno oduševljenje. I upravo tako. To je u potpunosti točno. Ali kada ja upoznam nekog i imam s njim o čemu pričat, kao da se ponadam. Ono, možda je baš to to. A onda nastaje problem. Onda počinjem razmišljati o sto drugih stvari. Koje posljedice to vuče, gdje se razlikujemo. Onda se u 90% slučajeva javljaju i znatne razlike u stavovima. Ne možemo pričati o istim temama. Ne želim nekog kome je domet razgovora prokomentirati sinoćnji izlazak i utakmicu. Onda iz tog razočaranja proizlazi moja promjena raspoloženja i moj odnos prema osobi. Postajem grublja, hladna, manje zainteresirana, lagano mi postaje jasno da će to sve skupa završiti. I onda on tek zagriza ono ludo. I onda je to to. Jer onda postaje bijedan u mojim očima. Nema više ni bilo kakvog poštovanja. Jer je skroz zbunjen i postajem uvjerljivo dominantnija. Onda i završim.

Naravno da ne ostajem prijatelj sa svim dečkima s kojima sam nešto pokušala. Ali s jednim dijelom koji me razočarao isključivo u ovom segmentu da mi nisu bili ''dovoljno čvrsti'' često ostajem. Ne mogu me više na bilo koji način ljubavno privući zbog te svoje osobine, ali prijatelji mi mogu postati odlični.

Sada kada sve još jednom pročitam vidim da možda stvarno i sabotiram sama sebe. Kao što je netko i napisao. Ali to je na toliko nesvjesnoj razini. I ne znam zašto to radim. Ako radim.

Čitam vas i kao da mi je na trenutak sve jasno. I vidim što trebam napraviti, o čemu razmisliti još tri puta i što promijeniti. Onda pročitam još jednom i vidim logiku i u nečem do malo prije nelogičnom. Još će me čekati puno rada na tome. Ali stvarno želim sada to promijeniti. Vjerojatno je bolje pitanje kako prestati biti tako hladan i nepristupačan zapravo .

Hvala svima na onim konstruktivnim savjetima još jednom. Probat ću sada biti i aktivnija i brže odgovoriti, ako moderatori odluče pustit ovu temu da poživi još neko vrijeme .
DearP is offline  
Odgovori s citatom