Pogledaj jedan post
Old 20.08.2013., 18:34   #66
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post


a što se blodanog tiće reći ću ono što kažem i LOM,ako imaju uredno potpisanu povijest bolesti :ne zanimaju me smjernice HZZO-a, niti njihove kazne, briga me ako će biti novčano kažnjeni, ja prepisujem lijek po smjernicama struke ,jedino vi i HZZO tako liječite u cijelom svijetu, a pacijent vam može umrijeti zbog toga ,ima to i to, ne zanimaju me VAŠI kontrolori ,vi ste ti koji ste uskratili pacijentu lijek., zbog čega ste ga uopće slali kontroloru. MOGU NAVESTI PRIMJERE.
El Gato žao mi što ste to doživjeli (sigurno nije bio jedini) ali potpuno razumujen reakciju pacijnta (nemislim na tučnjavu), vi njemu nedate lijek koji mu je INDICIRAN PO SMJERNICAMA STRUKE. I tu za mene kao i 95 posto SKZZ priča prestaje. Mi smo svoje riješili, dalje vi odgovrate za pacijenta.
Slažem se da specijalista propiše lijek po smjernicama struke, ali isto tako mora voditi računa o smjernicama Hzzo ( zdravstvena ustanova je ugovorni partner hzzo) pa pacijentu na vrijeme objasniti da za tu dijagnozu nema pravo na teret Hzzo, već snosi punu cijenu lijeka.

Smjernice za listu lijekova Hzzo nalaze se na kraju liste,šifra slovo/broj koji su onda na kraju liste dešifrirani.

Tako gore spominjani Plavix, Pigrel.. idu na teret Hzzo 3-12 mjeseci od zahvata.

Smjernica RB01
Za liječenje bolesnika poslije ugradnje premosnice ili stenta, po preporuci bolničkog specijalista, u trajanju od 3 do najviše 12 mjeseci, ovisno o vrsti stenta. 




šifra ATK B01AC04 111

Zaštićeno ime lijeka Pigrel

Recept RS

Proizvođač JGL d.d.

Generičko ime -INN klopidogrel

Način primjene O

DDD i jed. mj. 75 mg

Cijena za DDD / Kn 5,31

Oblik lijeka tbl. film obl. 28x75 mg

Cijena za jed. oblika bez PDV-a / Kn 5,31

Cijena za jed. oblika s 5% PDV-a / Kn 5,58

Cijena za orig. pakir. bez PDV-a / Kn 148,78

Cijena za orig. pakir. s 5% PDV-a / Kn 156,22

Cijena u kn bez PDV-a za jed. oblika koju plaća zavod

Cijena u kn s 5% PDV-a za jed. oblika koju plaća zavod

Cijena u kn bez PDV-a za orig. pak. koju plaća zavod

Cijena u kn s 5% PDV-a za orig. pak. koju plaća zavod

Doplata u kn bez PDV-a koju plaća zavod

Doplata u kn s 5% PDV-a koju plaća zavod

Doplata u kn bez PDV-a za orig pakiranje

Doplata u kn s 5% PDV-a za orig pakiranje

Glavna skupina lijeka ATK Lijekovi s djelovanjem na krv i krvotvorne organe

Podskupina lijeka ATK Inhibitori agregacije trombocita(izuzev heparina)

Lista osnovna

NAPOMENA
indikacija / smjernica / RB01
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom