Pogledaj jedan post
Old 29.10.2008., 02:01   #17
Koža

Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
O kremama za sunce (i općenito o kremama) imaš na pdf Prirodna kozmetika. Ja sam pročitala sve na tu temu (nakon knjige "Prironi lijekovi..." ) i više nema šanse da stavim na svoju kožu ikakvu kupljenu kremu. Sad isključivo koristim kozmetiku iz kućne radinosti. Osnovno je pravilo: ne stavljaj na kožu ništa što ne bi pojeo. Istina!
Netko je objavio na Forumu popis štetnih sastojaka u kozmetici (mislim da to možeš naći bilo gdje, googlaj); usporedi popis sa sastojcima bilo koje kreme kod kuće i sve će ti biti jasno
Ovo što si napisala da se ne stavlja na kožu ono što ne bi stavila u usta je prokleto dobro. Ali i jedino ispravno jer je koža najveći tjelesni organ i ne služi samo za izbacivanje otpadaka metabolizma (znojenje) već i za apsorpciju hranjivih tvari. Postoje ta 4 moguća mjesta za unos tvari u organizam: usna šupljina, želudac, koža i debelo crijevo (ne spominjem umjetni unos u organizam injekcijama).

Najviše bih htio upozoriti na česti sastojak perspiranata i nekih krema za kožu: Aluminij. Izbjegavati.

Prva primjena aspartama je bio bojni otrov, i ima mnogih ljudi koji su sigurni da su zbog konzumacije dobili tumor (www.flaxoflife.com).

Pozdrav svim prirodnim ljudima,
__________________
Tornado
Tornado is offline  
Odgovori s citatom