Pogledaj jedan post
Old 02.02.2011., 17:12   #10
Tako mi je drago da si je javila,
Da, ne radi se o istim simptomima, ali vjerujem da je i jedno i druge grozno za istrpiti
Meni je problem počeo prelaskom na druge pilule (nakon što sam 5 godina pila Diane). e sad, mišljenja doktora variraju. ovaj jedan je sto posto uvjeren da su mi smetnje nastale upravo zbog prelaska na pilule sa puno nižom razinom estrogena, dok druga dvojica liječnika ne vide to kao uzrok nego govore kako je tome uzok svašta po malo, ali zapravo ni sami ne znaju što je. promjenila sam više doktora-od jednog koji se čudi kako me peče i žare a nalazi su dobri, pa znaš ono kad imaš dojam da će ti reći da umišljaš, drugi me šopao antibioticima bezveze, napamet pa više k njemu nisam htjela ići, ovaj treći uvjeren da je od hormona jer da cure znaju imati grozne nus pojave pa dok se to sve ne smiri, i sad ovaj doktor koji mi ulijeva najviš povjerenja- misli da je tu neka kombinacija svega, ali se bar potrudi. zadne što mi jedao je Belogent krema pa da mažem tjedan dana. pa ćemo vidjet. meni je odjednom nakon mjesec dana uzimanja Logest došlo do pečenja, crvenila, to sve oteklo, ali me doktor uvjerava da će se tijelo naviknut na nove tablete i tako ja puna 2 mjeseca još pila i mučila se. vidim ja da ne mogu više, prestala ih piti i odmah stalo peći, ali nikako da prođe crvenilo i oteknuće. nakon mjesec dana pauze ja da ću natrag na diane 35 , mene opet počelo peći, tako da sam zadnja 3 mjeseca bez ikakvih tableta, jer si ja ovaj problem uz tablete vežem. međutim, ja sam mislila da će meni problem proći kroz mjesec dana a ono već prošlo 3 mjeseca od prestanka bilo kakvih tableta, a meni ne prolazi. ne mogu reći da to ipak nije bolje, jer je, nije više krvavo crveno nego blago rumeno, oteklina varira a tako i to peckanje. nije više tako jako, ali je i dalje svakodnevno. počeo mi se isjedak vraćati koji sam u potpunosti izgubila ali još to nije onako kako sam uvijek imala. više je gusti i bijeli, i jako ga je malo. doktor kaže da je u rodnici normalna vlažnost i svaki put ne mikroskop gleda sluz i kaže da je najnormalnija. on sad misli da je pitanje u nekj alergiji ali da ne može dokučiti na što.

zadnjih pola godine ništa od spolnih odnosa, jer to je jednostavno nemoguće-kad te tako konstantno peče nije ti ni za živit a kamoli što drugo.
pitala sam baš doktora da li bi to mogla biti vulvodinija, on kaže da ne. al tko će znati. moji simptomi odgovaraju i atrofičnom vaginitisu, i to traje mjesecima a nemaju ga samo žene u menopauzi, negoo i trudnice, rodilje, žene koje su uzimale kontracepciju. Ne znam više ni sama. samo bi više htjela da mi se život vrati u normalu.

pomislim da sam završila pa se opet sjetim da nešto nisam napisala

kad sam imala osjećaj abnormalne suhoće prvih par mjeseci spasila bi se kad dobijem menstruaciju-valjda bi to malo navlažilo sve unutra pa bi mi lakše bilo. međutim, sad kad nije više takva suhoća, konkretno kod prošle menstruacije-ja sma mislila iz kože iskočiti koliko me uložak iritirao. a zadnji dan menstruacije sam dnevni uložak stavila, ista stvar. a kad se samo sjetim da sam do prije pola godine svaki dan nosila te iste dnevne uloške i nikad mi ništa nije smetalo, a sad mi došlo iz kože iskočiti. ja imam osjećaj da mi je to dole, s vanjske strane, strašno iziritirano kad mi čak i uložak smeta. sad mi je baš doktor rekao da uzemn druge uloške, i promjenim sredstvo za pranje jer da i to sve može utjecati.

ne znam ni samo više... baš sam nikakva...

Zadnje uređivanje Sashica : 02.02.2011. at 20:42. Reason: spajanje postova
MarMio is offline  
Odgovori s citatom