Pogledaj jedan post
Old 12.04.2011., 01:10   #1871
Novi

Quote:
Energeezer kaže: Pogledaj post
netočna tvrdnja. Mješajućim ventilom dobije se temperatura koju poželiš. Ukoliko se koriste kruta goriva, postavlja se najčešće bafer spremnik koji rješava problem oko preniske temperature povrata u kotlu.
Podno grijanje se kombinira i s pirolitičkim kotlovima, peletima, krutim gorivima kojim želiš.
Praktično, nema ograničenja s izvorom topline.
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Dizanje prašine ovisi o strujanju zraka. Zrak struji jače ako je razlika temperature između ogrijevnog tijela i okoline viša.
Znači radijatorsko grijanje ima veću razliku temperature i stvara jače strujanje zraka, a time diže više prašine. Fizika je neumoljiva znanost.

Prašina kod podnog grijanja je problem domačice/-na a ne podnog grijanja.
. ODGOVOR fizika je neumoljiva znanost stoga je razlika temperatura i cirkulacija zraka kod radijatora puno veca ali ipak radijator je vel 1m2 a cjeli pod je u P.G radijator uostalom veca
Povrsina i vIse prasine je na podu ali to i nije vise bas neumoljiva znanost kad pogledamo s te strane
Sto se tice krutih goriva krivo sam napisao da nije moguce ali ja to nebi nikome preporucio bez obzira na mjesajuci ventl i svu sigurnosnu grupu kad ti nesto zasteka a mate ubaci kolica drva i temp ode na 120 nece te spasit mjesajuci ventil niti sigurnosni koji je vjerojatno napravio talijan a to ti se nece desit kod npr plina i struje ako vec hoces kruta goriva iskoristit onda bi bilo bolje stavit radijatore a ako hoces i kombinacija moze .Hvala na ispravkama i razmislanjima u svakom slucaju ja sam za podna grijanja
gimeldoo is offline  
Odgovori s citatom