Pogledaj jedan post
Old 06.03.2016., 13:10   #4
Ma ovo je, da se ne lažemo, obični starački inat.

Kažem, kako je otac umro naglo da ne kompliciramo oko podjele i prije legalizacije dogovorili smo se neka kuća u cjelini ide na majku, a kasnije ćemo to sve etažirati i svakome ide svoj stan u kojem ionako živimo više od deset godina.

Ja sam uložio u kuću sve zarađeno od 1997. do 2005. (+ kredit koji sam otplatio). Ostavinska 2013.

Sreća da sam poslije ulagao u druge poslove i imam posao sa stabilnim prihodima, pa sredstava imam sasvim dovoljno.

Sad kada se situacija donekle smirila ja sam majci jednostavo rekao da me više ne računa za ikakva ulaganja u kuću. A kako će ona s malom mirovinom snositi troškove za prilično veliku kuću uopće me ne zanima (naravno plaćati ću režije, ali troškove legalizacije, obnovu krovišta i sl. ne dolazi u obzir dok mi se ne vrati moj dio).

Uostalom, na pitanja: "Što će umirovljenici čak tri stana, kao da ti jedan i to najveći nije dovoljan?", "Deložirati nas i nije tako jednostavno, a uostalom stalno ti trebamo jer imaš i zdravstvenih problema?" suvisle odgovore ne dobivamo, nego ponavljanje mantre "Dok sam živa sve će biti moje, a kada me ne bude biti će vaše!"

Staračka posla
Rationalist is offline  
Odgovori s citatom