Tema: Regresija
Pogledaj jedan post
Old 19.08.2003., 21:22   #96
Quote:
GothicA kaže:
Ali zašto bi trebali? Pazi, ako NEMAMO VREMENA I AKO IMAMO SAMO OVAJ JEDAN KRATAK ŽIVOT, mi NIŠTA NE GUBIMO NEISKORIŠTAVAJUĆI GA.
O tom se radi. Poruka je bila: ISKORISTI, NEMAŠ VREMENA.. IZGUBIT ĆEŠ ŠANSU ZA ŽIVOT.. A ja se pitam: ZAŠTO ISKORISTITI AKO MI SE NEDA RECIMO? KAKO MOGU IZGUBITI ŠANSU ZA ŽIVOT? Kad je ovaj život jedini i nema više ničega iza. Po kome ja to gubim šansu? I zašto bi mi trebalo biti krivo i ako "izgubim" šansu? Ništa ne dobivam ovim životom onda.

P.S. Kaj je GP?
GP je dr. opće prakse, oprosti na amerikanizmu

Ma, ne kažem ja ništa da bi trebali, i nikakvu šansu za život nisam spominjala, ali vidi.........

Na prošlost nikako ne možeš utjecati, zato ne vrijedi lamentirati, na prošlim događajima i živjeti u prošlosti, gubiš danas.

A budućnost nije tu, to je ono što se tek treba dogoditi, nemaš ju, možeš samo na osnovu ovoga tu i sada stvoriti dobru budućnost.

Čovjek koji je zarobljen u prošlosti, ili fantazira o budućnosti, ne živi sada, ne živi punim potencijalom.

OK, ne kažem ja da mora, mislim da svatko ima pravo potratiti svoj život na gluposti ako misli da mu je to dobro. Imaš pravo izbora, raditi što ti se sviđa. možeš fantazirati o nekim drugim svjetovima i dimenzijama, ili možeš ovdje i sada ostvarivati ono što ti je važno. Bilo to popravljati aute, ili meditirati, ili pisati novele. Whatever.
Kako Vještac kaže, nije važno kojom tehnikom, ali važno je da radimo na sebi.
A to možeš jedino ako si priseban i svjestan ovoga što sad jesi, i onoga što sad imaš.



Ja stvarno ne znam, čija je poruka bila da ćeš izgubiti šansu za život. Ja to sigurno nisam napisala.



I zaista mi nije jasno, gdje ciljaš, što želiš reći? kako se prošli životi uklapaju u to?
 
Odgovori s citatom