Pogledaj jedan post
Old 20.02.2017., 15:12   #34
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
kolegica im predaje zadnja 3 mjeseca. SIGURNO je ona u 3 mjeseca napravila više nego ja u 3 godine
ne, nemaju peticu samo oni koji idu na natjecanje. ali većinu onih koji imaju peticu puškom natjeram na školsko. i malo tko od njih ima manje od 50% točno riješeno. pametnom dosta. onome tko želi dokazati da ja ništa ne valjam, moj kriterij ništa ne valja, a za ono što valja sigurno je zaslužna kolegica koja me mijenja zadnja 3 mjeseca - tome ne bi bilo dosta ni da ga posjednem u zadnju klupu pa da prati nastavu.

i molim te, primijeti da sam spominjala romsku djecu koja ne govore hrvatski. a reci ti meni, na kojem jeziku se odvija nastava prirode, matematike, glazbenog...? na romskom? klinci NE RAZUMIJU klinca što se događa oko njih. žena NE GOVORI romski, škola nema program na jeziku nacionalne manjine. ali tebi ni to ne znači ništa jer ti znaš jednu romkinju koja je u prvom razredu znala tablicu množenja.
znam ja jednog roma koji je doktor znanosti. to kolegici koja predaje u kombiniranom razredu romske djece koja ne govore hrvatski, nemaju pribor, dolaze u školu bosa i gladna kada se uopće pojave, u životu i na poslu znači squiddly diddly.
za tri mjeseca s dobrim profesorom može se nauciti više nego za 10g s lošim...i, bez brige, ne kritiziram tvoj rad jer te ne poznajem, samo ostavljam otvorenu mogucnost zasluge i za one druge koji su sudjelovali

i, ne vrludaj, 2+2 je uvijek 4 , na hrvatskom, engleskom, ruskom...itd, pjesmice su uvijek pjesmice, vođenje lopte je uvijek vođenje lopte...pa, sve da i ti mali romi stvarno ne znaju niti jednu hrvatsku rijec, (što baš i nije istina) u tim drugim predmetima mogu biti uspješni...

isto kao što i svaki ucenik može biti uspješan u svemu što mu je na pravi nacin približeno...
da se pojedini ucitelji/profesori više bave prenošenjem znanja a, ne izgovorima i degradacijom klinca jer su oni romi, klinci iz ruralnih krajeva, materijalno slabije stojecih obitelji, slabo pismenih roditelja...itd, znanje bi bilo na prvom mjestu...ovako, imamo to što imamo.
i, ili cemo nastaviti s ovakvim besmislicama ili cemo se potruditi ispravite greške radi kojih ispaštaju nedužni klinci.
tanita is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction